Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent lotos Eševéria Elegans 9,5 cm

Discount
24 %
Original
€1.70
Today only
€1.29 without VAT
1170 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Eševiéria je trvalka  z rodiny grubago. 

Jedna z najvďačnejších sukulentných rastlín pestovaná v nádobách je Eševéria. Rýchlo sa rozrastá, ľahko rozmnožuje, a preto sa teší veľkej obľube aj u nás. Kvety: Veľké chocholíkové súkvetia rôznych farieb vyrastajú na dlhej stopke. Vytvárajú sa od januára do októbra. Listy usporiadané do ružíc sú často pokryté modrastým voskovým povlakom. Vyznačuje sa silnými mäsitými listami, ktoré vytvárajú perfektne rovnomerné rozety. V závislosti od druhu (a je ich asi 150) Echevérie sa líšia veľkosťou a farbou listov (zo zelenej na mierne fialovú alebo ružovú).

Výskyt

Pôvod: Amerika a Mexiko

Prispôsobila sa životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky, odkiaľ pochádza. Sukulenty majú jednu zvláštnosť: počas obdobia silného sucha vymiznú všetky nadzemné časti a keď sa objaví vlhkosť, okamžite sa obnovia. Táto rastlina má  veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. 

Parametre

Náš umelý sukulent lotos Eševiéria Elegans je približne 9,5 cm vysoký. Jeho stonka je z plastu zelenej farby. Dužinaté listy sú zelenej farby, na konci s nádychom do ružova. Vyrobené sú z PU materiálu. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Táto umelá rastlina sa dodáva bez kvetináča, ale obsahuje zapichovací tŕň takže je ľahké ju aplikovať do akýchkoľvek krásnych aranžmánov

Umiestnenie

Lotosový sukulent Eševiéria je vhodná najmä do interiéru. Náš lotosový umelý kvet je výborná alternatíva pre milovníkov kvitnúcich kvetov. Vzhľadom na nízku výšku je vhodné ho umiestniť na stolík, komodu, prípadne balkón - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla a kde nie je možné sa pravidelne starať o živú rastlinu, alebo kde by sa jej v raste nedarilo. Peknú dekoráciu si vytvoríte ak rozličné farebné druhy Eševérie s rôznymi odtieňmi listov umiestnite vedľa seba a to buď každú do samostatného kvetináča, alebo spolu do jedného na základe čoho sa ešte viac zvýrazní pestrý kontrast farieb. Rastlina vyzerá skvelo napríklad v sklenenej, či hlinenej dekoračnej nádobe.

Kombinácie

Eševériu odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových sukulentov, alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky ako sú napríklad rôzne druhy Kaktusov, Agáve, Aloe vera či Juky. Postačí, ak dve alebo tri rôzne druhy Eševérie vsadíte do jednoduchého širokého a plytkého kvetináča, a tým vytvoríte moderný aranžmán, ktorý sa hodí do akejkoľvek miestnosti od kuchyne, cez kúpeľnu až do kancelárie. Aj takmer nenápadná Echeveria sa môže premeniť na krásnu spolustolovníčku. Stačí pritom iba zvoliť vhodnú šálku a medzi lístky Eševérie naukladať niekoľko typických ozdôb ako dekoračné kamienky, perličky, umelý mach a podobne. Veľmi vhodná je aj kombinácia týchto sukulentov s dekoratívnymi kvetináčmi, ktorých veľký výber nájdete u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20116
Height 9.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 3 cm
Leaf width 1.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 6 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!