Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Bršlen japonský 25 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
1430 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bršlen je rod rastlín z čeľade jesencovitých. Sú to opadavé alebo vždyzelené dreviny s jednoduchými ústretovými listami a drobnými kvetmi opeľovanými hmyzom. Je to vždyzelený ker alebo malý strom dorastajúci do výšky 2–8 m, s protiľahlými oválnymi listami dlhými 3–7 cm, s jemne zúbkovanými okrajmi. Kvety sú nenápadné, zeleno-biele, s priemerom 5 mm. Plodom je tobolka. Stálezelené aj opadavé Bršleny sú pestované ako okrasné kríky. Niektoré druhy, vrátane Bršlena európskeho, sú jedovaté.

Výskyt

Rod Bršlenov zahŕňa asi 140 druhov. Centrum druhovej rozmanitosti je v Číne, odkiaľ je asi 90 druhov. Je rozšírený v Severnej a Strednej Amerike, okrajovo aj v severnej Afrike, Madagaskare a Austrálii. Bršlen japonský je pôvodom z Japonska, Kórey a Číny. Na  Slovensku sa môžeme stretnúť s dvomi druhmi, ktoré sú tu doma. Ide o Bršlen bradavičnatý a Bršlen európsky. Oba naše druhy môžeme nájsť v nižších polohách do nadmorskej výšky okolo 500 m. Zatiaľ čo Bršlen európsky dáva prednosť vlhkejšiemu prostrediu a je odolnejší voči mrazom i voči priemyselným splodinám.

Parametre

Náš Bršlen japonský je vysoký 25 cm. Na zelenej plastovej stonke, má 6 vetiev, na ktorých sa nachádza 49 zeleno-bielych listov. Listy sú síce z plastového materiálu, no na dotyk sú ako živé. Dodáva sa bez kvetináča, ale obsahuje zapichovací tŕň, preto je ho možné umiestniť prakticky kamkoľvek. 

Umiestnenie

Bršlen je určený do interiéru. Je to vhodný doplnok do vašej kuchyne, spálne, alebo kancelárie. Dá sa  veľmi pekne umiestniť na nočný stolík alebo parapetu. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu je skvelou náhradou za živú rastlinku a ideálnym doplnkom všade tam, kde sa skutočným rastlinám nedarí.

Kombinácie

Bršlen japonský sa dá kombinovať s rôznymi druhmi Brečtanov, Fitóniami, alebo čo sa týka kvetov tak by sme vám odporučili Azalky, ktoré nájdete u nás v ponuke v rôznych farebných prevedeniach. Taktiež u nás nájdete široký výber dekoratívnych kvetináčov, ktoré by sa spolu so spomínanými produktami vynímali vo vašej domácnosti a pekne ju doplnili.

Parameters

Product code 20197
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 8 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf height 6.5 cm
Leaf width 3 cm
Number of sheets 49 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, white
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!