Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Fitónia červená 25 cm

Discount
40 %
Original
€2.80
Today only
€1.69 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fitónia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Fitónia je nízka plazivá rastlina. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. Rastlina tvorí aj nevýrazné žltozelené kvety usporiadané do klasu, ktoré sa v mnohých prípadoch odstraňujú, aby nebrzdili rast. Fitónia má rada svetlý tieň, veľmi veľa svetla ju poškodzuje. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Pestovatelia ju považujú za náročnú rastlinu vzhľadom na vyžadovanú starostlivosť.

Výskyt

Fitónia pochádza z Peru - tropických pralesov Južnej Ameriky. Je vyslovene interiérová rastlina  pochádzajúca z vlhkých lesov, preto tomu treba prispôsobiť aj starostlivosť. Nemalo by sa pripustiť, aby sa teplota prudko menila a aby kvetina stála v prievane. Fittonia nepatrí medzi tie rastliny, ktorým prospeje leto vonku - túto rastlinu je možné pestovať iba v interiéri.

Parametre

Naša umelá Fitónia červená je vysoká 25 cm. Má 7 zelených plastových stoniek, na ktorých sa nachádza 36 umelých listov na dotyk ako živých. Listy sú zelené s výrazným červeným žilkovaním. Dodáva sa bez kvetináča. Táto umelá rastlina má zapichovací tŕň, pomocou ktorého je možné ju umiestniť kdekoľvek sa Vám to zapáči, alebo ju zapracovať do aranžmánu či dekorácie. 

Umiestnenie

Umelá Fitónia červená je určená do interiéru. Fitónie sú veľmi atraktívne izbovky kompaktného vzrastu. Každý lístok je ozdobou sám o sebe, preto je vhodné ju umiestniť tak aby bola dobre viditeľná. Výhodou umelej Filatónie je v tom, že sa o ňu netreba starať. Vynikne aj naaranžovaná v sklenenej guli, hlbšej sklenenej mise alebo v širokej fľaši.

Fitóniu je možné umiestniť v kúpeľni na širšie okenné parapety, poličky, podstavce alebo skrinky, prípadne aj na špeciálne kvetinové stojany. Vo väčších kúpeľniach vyniknú aj na vani, prípadne umývadle so širšími okrajmi. 

Kombinácie

Rastliny okrasné listom sa uplatnia hlavne v kombinácii s kvitnúcimi letničkami, ale aj vo vzájomných kombináciách. Kvitnúcim rastlinám vytvoria príťažlivý dekoratívny rám a rafinovane zvýraznia ich krásu. Pekné sú však aj kombinácie viacerých rastlín s farebne nápadnými listami a rôznych rastových foriem. Naša Fitónia červená si ako dekorácia vystačí aj sama. Pre ešte bohatší efekt je vhodné spojiť viacero kusov Fitónie k sebe. Odporúčame si pozrieť aj bohatú ponuku našich dekoratívnych kvetináčov na celkové doladenie.

Parameters

Product code 20177
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 8 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf width 6 cm
Leaf length 8 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, red
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!