Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Taro Araceae 25 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Taro je tropická rastlina, pestuje sa predovšetkým pre svoje jedlé hľúzy, je to koreňová zelenina. Je najpestovanejší druh niekoľkých rastlín z čeľade Araceae, ktoré sa používajú ako zelenina pre ich hlávky, listy a stopky. Horty taro sú základnou potravinou v afrických, oceánskych a juhoázijských kultúrach (podobne ako sladké zemiaky ) a verí sa, že Taro bolo jednou z prvých kultúrnych rastlín. Taro patrí medzi najrozšírenejšie druhy v skupine tropických trvalých rastlín, ktoré sa pri pestovaní ako okrasné rastliny označujú názvom „slonie uši“. 

Rastlina má odrody rôznych tvarov a veľkostí. Listy sú tmavozelené a zospodu svetlozelené. Stopka je 0,8 až 1,2 metrov vysoká.

Výskyt

Pedpokladá sa, že Taro je pôvodom z južnej Indie a juhovýchodnej Ázie, ale je všeobecne naturalizovaná. Šírila sa kultiváciou na východ do juhovýchodnej Ázie, východnej Ázie a na tichomorské ostrovy; na západ do Egypta a do východného Stredozemného mora; a odtiaľ na juh a na západ odtiaľ do východnej a západnej Afriky, kde sa rozšírila do Karibiku a Ameriky.

V Turecku je  známa ako gölevez a pestuje sa hlavne na pobreží Stredozemného mora, ako je napríklad okres Alanya v provincii Antalya a okres Anamur v provincii Mersin. V Makaronézii sa táto rastlina naturalizovala, pravdepodobne v dôsledku portugalských objavov, a často sa používa v makaronézskej strave ako dôležitý zdroj sacharidov. Na juhovýchode USA je táto rastlina uznávaná ako invázny druh.

Parametre

Naša umelá rastlina Taro je vrátane stonky vysoká 25 cm. Pozostáva z plastovej stonky a tento umelý buket má sedem hlavných vetiev na ktorých sa nachádza 36 umelých zelených listov, ktoré sú na dotyk ako živé. Listy našej rastliny majú výraznú žilnatinu svetlo zelenej až bielej farby. Je určena do interiéru a dodáva sa bez kvetináča. Obsahuje však zapichovací tŕň pomocou ktorého ju ľahko upevnite do dekoračného kvetináča, prípadne vami zvolenej vázy či aranžmánu.

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie zelenej rastliny Taro Araceae je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. Táto ozdobná rastlina sa dá naaranžovať aj napríklad do kvetináča na podstavci, do výkladnej skrine, alebo v kombinácii s viacerými rastlinami do krásnej ozdobnej misky na stôl. Pre bohatší efekt zvoľte viac kusov Taro vetiev do vašej dekorácie.

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto nádhernou rastlinou, ktorá vyzerá skutočne ako živá. Je zvlášť vhodná ako doplnok do aranží spolu s inými rastlinami, ale perfektne vynikne aj ako samostatná rastlina. Dá sa osadiť aj do závesného kvetináča ak máte zálusk na zaujímavejšiu dekoráciu. Inak je vhodná na upevnenie do klasických kvetináčov s jemným vzorom, alebo do minimalistických bez vzoru. Nepochybne vynikne všade tam, kde ju umiestnite a to bez akejkoľvek dodatočnej starostlivosti. 

 

 

 

 

Parameters

Product code 20191
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 15 cm
Branch length 6 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf width 6 cm
Leaf length 9 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!