Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Kolokázia 140 cm

Discount
39 %
Original
€120
Today only
€72.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kolokázia jedlá, po latinsky Colocasia esculenta tiež známa pod názvom Taro, je ďalšou z hľuznatých tropických plodín. Odhaduje sa, že Taro boli pestované v oblasti vlhkej tropickej Indii už 5000 rokov pred naším letopočtom. Neskôr bolo opísané gréckymi a rímskymi historikmi, ako dôležitá plodina. V Indii je známy ako "Gader". V Indonézii je nazývané Talas alebo Keladi. Z hľúz vyrastajú srdcovité listy na dlhých stopkách.

Výskyt

Taro pravdepodobne pochádza z nížinných mokradí v Malajzii. Odhaduje sa, že Taro boli pestované v oblasti vlhkej tropickej Indii už 5000 rokov pred naším letopočtom. Z Indie sa ďalej rozšíril na západ do starovekého Egypta. Jedná sa o tropickú rastlinu, takže ak ju chceme pestovať, musíme tomu prispôsobiť prostredie. Preto sa pestuje len ako interiérová rastlina s prípadným letnením, či vo vykurovanom tropickom skleníku. Je možné ich pestovať aj pod vodou.

Parametre

Naša Kolokázia je vysoká 140 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 3 kmeňov, ktoré sú vyrobené s kvalitného plastového materiálu a pokryté jemnou látkou. Na začiatku kmeňa začína aj listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 19 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie Kolokázie. Naša Kolokázia sa dodáva ukotvená v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Táto Kolokázia vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti, či kancelárie a aj zabudnete, že je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Kolokázia vám zaručene prinesie trópy a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelá Kolokázia sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj rôznymi Cykasmi, no hodia sa k nej aj napr. Monstery. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tomuto Taru nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi pekne sa dopĺňa s Orchideami alebo Guzmániou. Naše Taro sa tiež skvele dopĺňa s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parameters

Product code 20044
Height 140 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 49 cm
Number of branches 17 ks
Leaf height 40 cm
Leaf width 30 cm
Number of sheets 19 ks
Sheet material plastic
Number of buds 3 ks
Trunk / stem color brown, green
Branch color green
Leaf color green
Bud color green
Trunk / stem height 38 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!