Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Dracéna 135 cm

Discount
40 %
Original
€97
Today only
€57.90 without VAT
28 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rodina Dracén má viac ako 100 členov. Zatiaľ čo mnohé odrody sa pestujú ako izbové rastliny, množstvo odrôd prežije aj vonku. Niekoľko z nich sa rozvíja do veľkých stromov, zatiaľ čo niektoré, napríklad tzv. Lucky Bamboo, zostávajú maličké. Dve z najpopulárnejších druhov sú Dracaena fragrans (Dracena voňavá) a Dracaena marginata (Dracena lemovaná). 

Dracena patrí tiež do skupiny nenáročných izbových rastlín. Kým je rastlina mladá, vyrastajú jej listy priamo zo zeme. V priebehu rokov spodné listy opadávajú a ako rastlina rastie, vytvára štíhly kmienok lemovaný kruhovitými jazvami po opadnutých listoch. Vrchol je tvorený z hustej ružice 30 – 40 cm dlhých úzkych kopijovitých tmavozelených listov. Niektoré odrody majú výraznejšie trojfarebné pruhové kreslenie s krémovo-zeleným stredom. Rastlina veľa vydrží a znesie aj isté zanedbávanie. Rastie pomaly a nevadia jej ani výraznejšie zmeny podmienok, napríklad kolísajúca alebo nízka vzdušná vlhkosť. 

Výskyt

Dracena je obľúbená izbová rastlina pôvodom z Madagaskaru a ďalších ostrovov Indického oceánu. Pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova drakaina alebo “dračica”, vďaka červenej gumovitej živici v stonkách Dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Pred niekoľkými storočiami sa táto živica používala ako zubná pasta, farbivo aj liek. Dnes sa stále používa ako fermež a pri svetlotlači. Dracena je tiež známa ako Pieseň Indie a Pleomele.

Parametre

Náš umelý strom Dracena je 135 cm vysoký vrátane plastového kvetináča. Vďaka svojím 24 krásne zeleným listom, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu pôsobí veľmi realistickým dojmom. Kmeň je zaujímavého tvaru svetlo hnedej farby s výraznými ryhami. Na jeho výrobu bol použitý plast. Umelý strom Dracena sa dodáva v umelom základnom kvetináči čiernej farby. Výška tohto kvetináča je 17 cm, priemer 19,7 cm. 

Umiestnenie

Tento náš strom Dracena bude ozdobou každého interiéru. Môžete ju umiestniť aj na miesta, kde by živé rastliny neprežili. Dracena je vhodná do spálne, obývačky, vstupných hotelových hál, ale aj do tmavých priestorov, či vlhkého prostredia bazénov a kúpelní. Našu umelú Dracenu nemusíte polievať ani presádzať a nikdy nevyrastie, takže miesto na ktorom ju chcete mať nikdy nezačne byť primalé. 

Kombinácia

Solitérnu rastlinu môžete doplniť vzrastovo menšími a kompaktnejšie rastúcimi rastlinami napr. Papraďou, Monsterou, či Šeflerou. Ak túžite po niečom kvitnúcom, odporúčame vám červenú Antúriu alebo biely Lopatkovec. Aby bol relax v spálni plnohodnotný, prinášal potrebnú harmóniu a očistil myseľ od stresu, netreba ani v nej zabúdať na vhodnú zeleň a práve naša umelá Dracena je priam ideálna na dotvorenie tohto priestoru. Všetky spomínané rastliny nájdete v našom e-shope.

Parameters

Product code 20261
Height 135 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 19.7 cm
Insert material plastic
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Sheet material plastic
Trunk / stem color light brown
Leaf color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!