Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Monstera 120 cm

Discount
40 %
Original
€80
Today only
€47.90 without VAT
78 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Monstera patrí k nenáročným a vďačným izbovým rastlinám, ktoré vedia priniesť veľa muziky za málo starostlivosti. Tieto ťahavé izbovky sú zaujímavé najmä veľkými zelenými listami, listy sú srdcovité až vajcovité, na ktorých sa postupom času ako rastlina starne vytvárajú atraktívne zárezy/perforácie. Monstera pochádza z tropických dažďových pralesov kde sa väčšinou popína okolo iných rastlín a stromov, aby získala viac svetla, pričom často dorastá aj do 20 – 30 m výšky a jej obrovské listy majú často viac ako 2 m. Obľubuje stanoviská blízko vody a nadmorské výšky nad 1500 metrov.

Výskyt

Monstera pochádza z tropických dažďových pralesov Mexika, Peru a Ekvádoru.

Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike od južného Mexika po južnej Brazílii. Centrum najväčšej druhovej rozmanitosti je v Strednej Amerike v oblasti Panamy a Kostariky, ďalšie menšie centrá sú v južnom Mexiku a severnej časti juhoamerických And. Najväčší počet druhov sa vyskytuje v montánny tropických dažďových lesoch na svahoch nižších hôr.

Parametre

Naša umelá rastlina Monstera je 120 cm vysoká vrátane základného plastového kvetináča, v ktorom je upevnená. Priemer kvetináča je 17,78 cm. Priestor zasadenej rastliny je pokrytý imitáciou machu pre ešte prirodzenejší efekt. Monstera obsahuje 2 ks plastových zelených kmeňov a 15 ks veľkých plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Majú peknú prírodnú zelenú farbu.

Umiestnenie

Umelú rastlinu Monsteru môžete umiestniť do interiéru ale aj do exteriéru. Hodí sa skutočne kdekoľvek, kde potrebujete spestriť priestor. Svojím vzhľadom a rozmermi pekne vyplní Vašu vstupnú halu v dome, zimnú záhradu, alebo terasu. Je samozrejme veľmi vhodná aj do kancelárskych areálov, ako aj do rôznych obchodných prevádzok kde zaručene spríjemní prostredie a dodá mu svieži exotický vzhľad.

Kombinácie

Monstera sa dá veľmi pekne kombinovať s ďalšími našimi listovými produktami ako sú napríklad filodendron, figovník, či rôzne fikusy. Exotická romantika je zaručená. Ak ju však nechcete kombinovať, aj to je správna voľba. Je tak nápaditá, že si bohato vystačí ako dekorácia aj ako samostatný element.

V našej internetovej ponuke nájdete aj množstvo dekoratívnych kvetináčov do ktorých môžete vašu Monsteru umiestniť a zvýrazniť tak jej celkovú krásu. Najlepšie sa k nej hodia jednofarebné kvetináče, nakoľko už svojimi monumentálnymi listami bude táto rastlina samotne veľmi nápaditým doplnkom vášho interiéru.

Parameters

Product code 20038
Height 120 cm
Determination interior, exterior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 17.9 cm
Number of stems / stems 2 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 30 cm
Leaf width 25 cm
Number of sheets 15 ks
Sheet material plastic
Number of buds 4 ks
Trunk / stem color brown
Leaf color green
Bud color green
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!