Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Fikus 110 cm

Discount
10 %
Original
€61
Today only
€54.90 without VAT
6 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fikus Benjamin je krovina alebo stromová rastlina pestovaná široko ako okrasná, ktorá patrí do čeľade Moraceae. Fikus Benjamin je vždy zelený dekoratívny strom, ktorý patrí k najobľúbenejším bytovým rastlinám. Má mierne ovisnuté konáriky a vajcovité hrotité listy. Fikus je rastlina s plytkými koreňmi, listovou štruktúrou a širokým, stále zeleným listom, so svetlou, mierne sivastou hladkou kôrou. V divokých podmienkach rastlina dosahuje výšku 15-20 m.  Vyhovuje  mu svetlé miesto, nie však priame slnečné lúče. Pestrolisté formy potrebujú viac svetla a umiestnenie na teplom mieste. Fikus Benjamin vyžaduje mierne vlhko, svetlo, žiadny prievan a teploty minimálne 10 stupňov celzia.

Výskyt

Fikus je pôvodom z Ázie a Austrálie, konkrétne Indie, Jaba a Bali. Rovnako ako zo severu a juhu Austrálie, Bhutánu, Kambodže, Číny, Filipín, Laosu, Malajzie, Nepálu, Novej Guiney, Thajska, Vietnamu a Pacifiku. V prírodných podmienkach sa nachádza v tropických lesoch s priemernými nadmorskými výškami 400-800 metrov nad morom. Rozvíja sa na piesočnatých a vápenatých pôdach pozdĺž riek a potokov; ako rastlinné ornamenty sa jeho pestovanie rozšírilo celosvetovo. Je to okrasná rastlina, ktorá je vďaka svojmu atraktívnemu tvaru a tolerancii k rôznym podmienkam prostredia veľmi cenená ako izbová rastlina.

Parametre

Náš umelý Fikus Benjamin je vrátane kvetináča vysoký 110 cm. Dodáva sa v základnom plastovom  kvetináči , ktorého priemer je 17,78 cm a na povrchu umelého substrátu je pokrytý machom. Na 3 kmeňoch z prírodného dreva sa nachádza 288 silikónových listov. Listy majú krásnu prírodnú zelenu farbu a okraje sú sfarbené do biela. 

Umiestnenie

Umelý Fikus je určený do interiéru. Je to jeden z najobľúbenejších stromov v domácnosti. Svojou prirodzenou krásou osvieži každý priestor. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách a všade tam, kde sa živým rastlinám a stromom nedarí. Vyniknú predovšetkým ako solitéry ale môžete ich kombinovať aj s inými rastlinami z našej ponuky. 

Kombinácie

Fikus odporúčame kombinovať s rôznymi variantami iných druhov Fikusov z našej ponuky. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať samostatne a k ním aj vhodnú výsadbu a hydrogranulát alebo iný plniaci materiál, ktorý nájdete v našej ponuke. Kombinácia s keramzitom, či dekoračným štrkom je zaručene skvelá voľba. Keďže má farebne výrazné listy, vhodné je voliť dekoratívny kvetináč predovšetkým jednofarebný, prípadne s jemným vzorom. Vyberte si z našej širokej ponuky.

Parameters

Product code 20084
Height 110 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 14.5 cm
Insert diameter 17.4 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material wood
Leaf height 9 cm
Leaf width 4.5 cm
Number of sheets 288 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color brown
Leaf color green, white
Trunk / stem height 80 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!