Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma mini Livistona 65 cm

Discount
41 %
Original
€57
Today only
€33.90 without VAT
33 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Medzi zelenými obyvateľmi domov a bytov mali palmy prednosť už dávno, keď im bolo udelené čestné miesto v palácoch šľachticov a kráľov. Majestátnosť tropických rastlín a rozmanitosť ich druhov sú priam zarážajúce. Tropická kultúra sa cení pre krásu rezu listov, ich zaujímavé usporiadanie na stopkách, kmeni. 

Tento druh palmy je u nás známy aj pod názvom Palma čínska vejárová alebo Fontánová palma. Ide o druh subtropickej palmy východnej Ázie.

Počas leta môže byť vonku, neodporúča sa ale vystavovať ju priamym slnečným lúčom. Vhodná je výživná, jemne pieskovitá pôda. Livistona je typická svojimi silnými korenmi, preto dobre zvláda krátkodobé sucho. Mrazuvzdornosť tohto druhu Livistony je približne -4/-9°C, znáša mierne mrazy.

Výskyt

Svoj pôvod má v oblasti južného Japonska, Taiwanu, juhovýchodnej Číny a Hainanu. Má obrovské vejárové listy, ktoré sa delia až do 75 dielikov so špičkami vytočenými smerom dole, preto sa jej niekedy hovorí aj smutná palma. Ich priemer môže byť aj 150 cm. 

Parametre

Naša umelá palma mini Livistona  je vhodná do interiéru, má výšku 65 cm vrátane základného kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 15,25 cm, ktorého povrch je pokrytý imitáciou umelého machu. Plastový kmeň je obalený prírodným dreveným vláknom. Má 8 listov vyrobených z plastu ktoré sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Palma mini Livistona je interiérová rastlina. Táto rastlina je veľmi obľúbená. Naša umelá palma vám vnesie tropickú a príjemnú atmosféru do zimnej záhrady, obývačky, vašej kancelárie, no svoje miesto si nájde aj v obchodných centrách či hotelových prevádzkach. Štíhle a majestátne palmy sa hodia do priestranných miestností, v ktorých môžete vytvoriť zelený kútik trópov.

Kombinácie

Palma mini Livistona je sama o sebe krásna. V kombinácii s rôznymi väčšími či menšími palmami ako je napríklad Areca betelová, Chamédorea úhľadná, ale aj inými tropickými rastlinami si viete vytvoriť svoju oázu pokoja a pohody. Ak chcete aby vaša palma zvýraznila svoju krásu, určite siahnite po niektorom z našich kvetináčov, ktoré nájdete aj spolu so spominanymi produktami na našej internetovej stránke. 

Parameters

Product code 20000
Height 65 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 30 cm
Insert diameter 16 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic, wood
Branch length 22 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 15 cm
Leaf width 2 cm
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!