Contact us info@hk-green.eu

Umeá rastlina Photos 120 cm

Discount
12 %
Original
€58
Today only
€50.90 without VAT
155 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Potosovce patria medzi rod rastlín z čeľade Araceae. Tento rod zahŕňa asi 20 druhov mohutných Lián, rozšírených v tropickej Ázii a Austrálii. Mladé formy Potosovcov sa pestujú ako izbové rastliny, často pod názvom Scindapsus. Potosovce sú mohutné Liany s drevnatými, vetvenými stonkami koreniacimi v zemi. Listy sú striedavé, dvojradovo rozložené, dlho stopkaté, s celistvou alebo perovitou laločnatou čepeľou. Výnimočne je čepeľ na ploche pozdĺž stredného rebra nadrobno dierovaná. Žilnatina je sperená.

Výskyt

Rod Potosovcov zahŕňa 20 druhov. Je rozšírený od severovýchodnej Indie, po japonské ostrovy Rjúkjú, Austrálii a Tichomorské ostrovy. Vyskytuje sa tiež na Srí Lanke. Najväčší areál rozšírenia má práve druh Potosovec škvrnitý. Potosovce rastú vo vlhkých tropických dažďových lesoch, kde rastú ako vysoko šplhajúce popínavé rastliny po stromoch či skalách.

Parametre

Náš Potosovec je vysoký 120 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 3 stoniek, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu. Hneď na začiatku stoniek začína nádherné listovanie. Mohutné listy sú tmavozelené, v počte 12 kusov. Sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý. Náš Potosovec sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý dekoračným keramzitom. 

Umiestnenie

Umelá rastlina Potosovec môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Ak sa o ňu dobre postaráte, bude aj jeho dlhoročnou súčasťou. Dokonca aj po dlhšej dobe prekvapí záplavou krásnych sviežo pôsobiacich listov. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Ideálne je si z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov či kultivarov. Alebo z niekoľkých kusov jedného druhu.

Kombinácie

Náš umelý strom Potosovec je krásna rastlina, ktorá k sebe nepotrebuje spoločníka. Je všestranne použiteľný k iným rastlinám. Odporúčame ho kombinovať napríklad s Monsterou či Filodendronom, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. Strom Potosovec získa na kráse v správne zvolenom dekoratívnom kvetináči. Široký výber kvetináčov či dekoratívnych kamienkov a štiepkov nájdete v našej ponuke.

Parameters

Product code 20042
Height 125 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.9 cm
Insert material plastic
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 28 cm
Leaf width 22 cm
Number of sheets 23 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color green
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 20 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!