Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Krotónovec 100 cm

Discount
12 %
Original
€53
Today only
€46.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Codiaeum “krotónovec” je rod rastlín z čeľade Euphorbiaceae. Vďaka svojmu výraznému, ba až krikľavému sfarbeniu sa často prirovnáva k horiacemu ohňu. Krotónovec má rád veľa svetla aj vlahy. Vďaka svojej tvarovej a farebnej rozmanitosti sa radí k obľúbeným rastlinám  v domácnosti. Čím viac stojí Krotónovec na svetlom a slnečnom mieste, tým krajšia a výraznejšia je kresba listov. Iba počas horúcich letných mesiacov sa musí chrániť pred silným poludňajším slnkom. Musí sa výdatne zalievať, aby bola pôda vždy mierne vlhká. Bal zeminy nesmie vyschnúť. Medzi jarou a letom sa musí každé dva týždne dodatočne hnojiť. Patrí medzi jedovaté rastliny. V jeho stonke sa nachádza jedovatá mliečna šťava. Obsahuje alkaloidy - nebezpečné nervové jedy. U citlivých ľudí spôsobuje vyrážky, pľuzgiere a ekzémy. Po jeho požití sa môžu dostaviť príznaky otravy ako zvracanie, hnačky, podráždenie sliznice. Preč z dosahu detí.

Výskyt

Pochádza prevažne z Ázie, kde často narastie až do rozmerov riadneho kríku. Do Európy Krotónovec priviezli v 19. storočí z Indie a z Malajzie. Odvtedy prešiel značným šľachtením, čoho výsledkom sú listy hrajúce rôznymi odtieňmi farieb hnedej, červenej, oranžovej, žltej a rozličných tvarov a veľkostí. Je náročný na vyššiu vzdušnú vlhkosť hlavne v zimnom období.

Parametre

Naša umelá rastlina Krotónovec je vrátane kvetináča vysoká 100 cm. Dodávaný je v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytý machom. Pozostáva z 2 plastových kmeňov, na ktorých sa nachádza 136 umelých listov, ktoré sa postupne vyfarbujú zo zelenej cez žltú, oranžovú až po červenú farbu. Listy sú vyrobené z kvalitného umelého materiálu, no na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Krótonovec je určený do interiéru. Červená, žltá, oranžová sú farby, ktoré sa bežne označujú farbami jesene. Hlavne preto, že práve túto jesennú paletu nám ponúkajú listy stromov pred nástupom zimy. Aj izbové rastliny vám svojimi listami ponúknu jesenné farby a to po celý rok. Rovnako je to aj s Krotónovcom. Takže ak túžite mať farby jesene po celý rok vo vašom interiéri, náš umelý Krotónovec je nato ten pravý.

Najviac sa bude vynímať na svetlom mieste vo vašej obývačke alebo kúpeľni. Je vhodný všade tam kde sa živým rastlinám nedarí. Svojimi výraznými farbami zaručene rozžiari vašu domácnosť, resp. každé miesto, kde sa ho rozhodnete situovať.

Kombinácie

Náš umelý Krotónovec vie svojím krásnym sfarbením zaručene zaujať aj ako jedinec. Ak ho však chcete kombinovať, odporúčame skôr čisto zelené rastliny a stromy. 

Keďže náš Krotónovec predávame ukotvený v základnom plastovom kvetináči, dekoračné črepníky, do ktorých túto rastlinu môžete vložiť, nájdete u nás na stránke v kategórii “Kvetináče a truhlíky.”

Parameters

Product code 20056
Height 100 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 2 ks
Stem / stem material plastic
Number of branches 4 ks
Leaf height 21 cm
Leaf width 12 cm
Number of sheets 136 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Trunk / stem height 50 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!