Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Palicha 160 cm

Discount
42 %
Original
€140
Today only
€81.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika 

Palicha jemná je tropická jednodomá palma s niekoľkými rozvetvenými kmeňmi. Existuje asi 13 druhov pôvodných v Ázii, Severnej Austáliii a južnom Pacifiku. Mnohé rastú v horských oblastiach a sú prispôsobené na teplé stredomorské prostredie ako aj na subtropické a tropické podnebie. Od ostatných paliem sa líši zvláštnymi listami. Vejárovité listy majú tvar trojuholníka a na okrajoch sú trocha rozstrapkané. Palma Palicha priemerne dorastá do výšky 6 až 8 metrov a pri optimálnom prostredí rastú miernym tempom. Ako každá tropická rastlina aj táto palma vyžaduje vysokú vlhkosť a musí byť neustále udržiavaná vlhká.

 Výskyt

Pochádza z tropických oblastí južnej Ázie, konkrétne z juhovýchodnej Číny a Indočíny,  Malajského poloostrova a Filipín. Rozšírená bola tiež v Austrálii a na ostrovoch v Karibiku. Palmy vykazujú obrovskú rozmanitosť, obývajú takmer všetky typy biotopov od dažďových pralesov až po púšte. Patria medzi najznámejšie a najrozsiahlejšie pestované rastlinné rodiny.

Parametre

Naša umelá palma Palicha je vysoká 160 cm vrátane základného plastového kvetináča v ktorom je dodávaná. Kvetináč má priemer 17,78 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. Má 9 zelených kmeňov prírodnej zelenej farby, ktoré sú vyrobené z plastu. Ich spodné časti sú pokryté prírodným drevom. Umelé listy v odtieňoch prírodnej zelenej sú na nerozoznanie od listov živej rastliny. Atraktivitu tejto palmy dosiahnete osadením do pekného dekoratívneho kvetináča. Velký výber kvetináčov nájdete aj u nás v ponuke.

Umiestnenie

Umelá palma Palicha je vhodná do interiéru. Touto exotickou rastlinou dokážeme ihneď navodiť atmosféru tropického podnebia v obývačke, jedálni. Verne napodobňujúci živý strom, je ideálnym doplnkom do kancelárie alebo lekárskej ordinácie – skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. Je vhodná do priestorov vstupnej haly reštaurácií alebo wellness. V každom modernom interiéri by nemala chýbať, pôsobí dominantne, vnáša do neho harmóniu.

Kombinácia

S umelou palmou Palicha je ľahké zdôrazniť krásu miestnosti, zamaskovať nedostatky, alebo napríklad rozdeliť miestnosť na zóny. Jej dokonalým vzhľadom vynikne v priestore aj sama, alebo ju odporúčame kombinovať s rôznymi variantami umelých paliem z našej ponuky napr. palma Livistónia, Ďatľová. Táto palma predstavuje zaujímavú alternatívu k umelým Jukam a Dracenam. Ak chcete docieliť kontrast, zvoľte kombináciu s kvitnúcimi umelými rastlinami ako je napríklad Strelícia, alebo Bugenvilea. Posledná bodka nie menej dôležitá je výber správneho dekoratívneho kvetináča. K tejto palme sa veľmi pekne hodí vyšší kvetináč, ktorý dodá Paliche eleganciu a taktiež sa bude perfektne hodiť do vášho interiéru. Veľký výber kvetináčov nájdete aj v našej ponuke.

Parameters

Product code 20009
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 9 ks
Stem / stem material wood, plastic
Leaf height 15 cm
Leaf width 6 cm
Sheet material plastic
Leaf color green

Reviews

5 z 5
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
1 reviews