Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Kentia 150 cm

Discount
39 %
Original
€120
Today only
€72.90 without VAT
93 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kentia Palma sa tiež nazýva Paradise Palm, Sentry Palm a Thatch Palm. Je to pomerne pomaly rastúci a elegantný druh paliem, ktorý sa často vysádza v skupinách troch, alebo viacerých rastlín naraz. Je to ideálna Palma na pestovanie vo vnútri domu, no výborne sa jej darí aj v pobrežných oblastiach južnej Kalifornie. Do roku 1885 dosiahla palma prvenstvo v Británii, kde Journal of Horticulture poznamenal, že: „Tieto Kentias sú kvôli svojej veľkej kráse a trvalým vlastnostiam viac žiadané ako takmer každá iná palma.” Ďalším dôvodom ich popularity možno pripísať kráľovnej Viktórii, ktorá ich pestovala vo všetkých svojich domovoch a dala pokyny na to, aby boli palmy Kentie umiestnené aj okolo jej rakvy. 

Výskyt

Palma Kentia pochádza z ostrova Lord Howe, malého kúska zeme pri východnom pobreží Austrálie. Ostrov dáva Palme jej botanický názov Howea forsteriana. Rastie pomaly, dosiahnutie jej maximálnej výšky 10 metrov tak môže trvať desaťročia. Tento druh považuje Svetová únia ochrany prírody za zraniteľný. Pestuje sa na ostrove Lord Howe zhromažďovaním divých semien a ich klíčením na export do celého sveta ako okrasná rastlina. Obchod so semenami a sadenicami je však prísne regulovaný.

Parametre

Naša umelá palma Kentia je 150 cm vysoká vrátane kvetináča. Jej 4 kmeňové stonky sú plastové, avšak s veľmi autentickou štruktúrou. Palma disponuje 38 listami v dvoch odtieňoch prírodne zelenej farby pre dosiahnutie čo najprirodzenejšieho efektu Palmy ako celku. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, ktorého povrch umelého substrátu je doplnený dekoratívnym keramzitom.

Umiestnenie

Ak chcete do svojho domova vniesť tropickú atmosféru, v tom prípade by u vás nemala chýbať naša Palma Kentia. Táto rastlina bude vyzerať skvele na akomkoľvek mieste vo vašom dome, kancelárii. Je taktiež perfektnou dekoráciou pre použitie do nákupných centier, či kaviarní. Oživí každú miestnosť a dodá jej skutočne nenapodobiteľný šmrnc. Tropická palma Kentia je krásny dekoračný doplnok do každej domácnosti, či verejných priestranstiev a preto vám ju môžeme len odporúčať.

Kombinácie

Našu palmu Kentia je možno kombinovať s ďalším druhmi paliem z našej ponuky. Vhodné je taktiež zlúčenie s listovými rastlinami ako je napríklad Dífenbachia, Monstera, alebo Alokázia. Vie však plnohodnotne vyniknúť aj ako jedinec. Jej krása zažiari napríklad v jednofarebnom kvetináči, ale kľudne znesie aj viacfarebnú kombináciu. Podľa vášho vkusu môžete voliť nízky, ako aj vysoký kvetináč. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20010
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 4 ks
Stem / stem material plastic
Number of branches 38 ks
Branch material plastic
Leaf height 13 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Trunk / stem color green, brown
Leaf color green
Trunk / stem height 55 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!