Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Dracena 180 cm

Discount
9 %
Original
€110
Today only
€99.90 without VAT
21 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Dracena je obľúbená izbová rastlina, pôvod názvu rastliny pochádza zo starovekého gréckeho slova Drakaina alebo “dračica”, vďaka červenej gumovitej živici v stonkách Dracény, ktorú prirovnávali ku krvi draka. Pred niekoľkými storočiami sa táto živica používala ako zubná pasta, farbivo aj liek. Dnes sa stále používa ako fermež a pri svetlotlači. Starostlivosť o Dracenu je pomerne jednoduchá a môže dokonca prežiť aj určité zanedbávanie. Pozornosť v miestnosti púta nielen jej svieža zeleň s krásnymi farebnými vzormi, ale Dracena zlepšuje aj kvalitu ovzdušia. Pravidelné utieranie hornej aj spodnej časti listov vlhkou handričkou dovolí rastline voľne vymieňať vzduch v miestnosti. Vďaka svojim charakteristickým listom v tvare meča a minimálnym požiadavkám na starostlivosť, je Dracena takmer dokonalá izbová rastlina.

Výskyt

Dracena je pôvodom z Madagaskaru a ďalších ostrovov Indického oceánu. Prirodzene rastie iba v teplých podnebných pásmach. Hoci v prirodzenom prostredí dosahuje slušnú výšku, v interiéri je oveľa menšia. Napríklad Dracaena fragrans (Dracena voňavá), v tropických častiach Afriky dosahuje výšku až 15 metrov, zatiaľ čo v interiéri je 1 – 1,8 m vysoká.

Parametre

Naša umelá Dracena je vysoká 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 3 kmeňov, ktoré sú vyrobené zo zeleného plastu. Listy sú vyrobené taktiež z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý. Počet listov je 61 ks. Sú krásne podlhovasté, mečovitého tvaru. Listovanie začína na vrchole kmeňa. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto Dracena sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý machom.

Umiestnenie

Naša Dracena vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že táto rastlina je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Dracena vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Dracénu odporúčame kombinovať s inými rastlinami, ktoré majú svoje prirodzené prostredie na ostrovoch, alebo na miestach, kde je suché podnebie ako napr. rôzne Kaktusy, Dracény alebo Juky. Taktiež príjemne pôsobí samostatne, keďže jej nádherné podlhovasté listy sú už sami o sebe prekrásna dekorácia. Nie je náhoda, že Dracena patrí medzi tie najobľúbenejšie izbové rastliny vôbec. Naša Dracena sa veľmi dobre dopĺňa aj s kvetináčmi v zemitých farbách. Taktiež sa dá pekne doplniť o dekoratívny štrk svetlej farby, ktorý pekne dotvorí túto nádhernú rastlinu. Kvetináče, dekoratívny štrk, ako aj ostatné spomínané produkty nájdete v ponuke na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20075
Height 180 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 60 cm
Leaf width 9 cm
Number of sheets 61 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Leaf color green
Trunk / stem height 75 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!