Contact us info@hk-green.eu

Umelý Bambus 180 cm

Discount
39 %
Original
€110
Today only
€66.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bambusy sú viacročné stromy alebo kry, niektoré druhy sú nízke a pokrývajú pôdu, iné druhy sú vysoké a môžu rásť až do výšky okolo 40 či 50 m. Niektoré druhy majú schopnosť šíriť sa z miesta výsadby do okolia prostredníctvom podzemkov. Mnohé druhy rastú v podobe hustých porastov. Bambusy kvitnú buď ročne, alebo u niektorých druhov každých 12 alebo až 120 rokov, pričom všetky rastliny jedného regiónu kvitnú naraz. Po vykvitnutí obyčajne rastliny zahynú. Listy sú stopkaté, široko elipsovité. Majú klásky kvetov so 6 tyčinkami usporiadané do metlín. Plod je zrno, kôstkovica alebo bobuľa. Bambusy paria medzi najrýchlejšie rastúce rastliny na svete - niekedy steblo rastie až rýchlosťou 1 meter za deň. 

Výskyt

Bambusy sa vyskytujú v tropickom, subtropickom a menej často v miernom pásme. Konkrétne sa vyskytujú v juhovýchodných USA a v celej Strednej a Južnej Amerike, ďalej v takmer celej Afrike južne od Sahary, ako aj v Ázii od Indie, Japonska a juhovýchodnej Číny po severnú Austráliu. Bambusy rastú aj v značných nadmorských výškach. Do Európy sa prvé Bambusy dostali koncom 19. storočia, ale väčšina teraz známych druhov bola dovezená nemeckými, belgickými a holandskými pestovateľmi až začiatkom 90. rokov 20. storočia.

Parametre

Naša umelá rastlina Bambus je vysoká vrátane kvetináča 180 cm. Tento umelý Bambus zaujme predovšetkým svojimi šiestimi svetlo hnedými prírodnými kmeňmi a vysoko kvalitnými 498 zelenými listami, ktoré sú vyrobené z plastu, ale na dotyk sú ako živé. Náš Bambus má veľmi hustý vzhľad. Dodáva sa v základnom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu substrátu pokrytý machom. Bambus sa dodáva v základnom kvetináči a dá sa jednoducho umiestniť do dekoratívneho pre nádherné doplnenie vášho interiéru.

Umiestnenie

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí zvoliť si Bambus pri zariaďovaní svojho interiéru. Náš Bambus tým, že je vyrobený z prírodného dreva, sa vyznačuje vysokou odolnosťou a tvrdosťou. Náš Bambus je určený do interieru, je vhodnou náhradou za živú verziu tejto rastliny. Ak nemáte dostatok času starať sa o živý Bambus, tak naša replika tejto rastliny je tou správnou voľbou. Bambusy vnášajú do bytu či domu exotiku, sú najlepšou voľbou pre interiér vybudovaný v ázijskom štýle. Okrem toho slúžia na decentné predelenie otvoreného priestoru, dokážu vyplniť problematické rohy či vytvoriť netradičný živý plot. Hodia sa najmä k moderným domom.

Kombinácie

Výhodou Bambusu je aj to, že sa dá pekne zladiť s rozličnými materiálmi a štýlmi, takže na našej stránke iste nájdete niečo, čo sa hodí práve vám. Chceli by sme vám odporučiť kombináciu s Monsterou, či Dracenou. Nie menej dôležitý je výber správneho kvetináča a na dodekorovanie celej rastliny môžete použiť aj dekoratívne štiepky či kamienky, ktoré nájdete našej stránke.

Parameters

Product code 20065
Height 180 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 6 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 1 cm
Leaf length 11 cm
Number of sheets 498 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Leaf color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!