Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Areca 150 cm

Discount
40 %
Original
€97
Today only
€57.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrňujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach vo vlhkých oblastiach. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a inde v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii, Oceánii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastúca v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane, Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky. Aziati užívajú Areku denne, rovnako ako my pijeme kávu. 

Parametre

Naša umelá palma Areca je 150 cm vysoká vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 12,70 cm, na povrchu umelého substrátu s imitáciou machu. Sedem kmeňov je vyrobených z prírodného dreva a 27 listov je z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad pôsobia veľmi reálne, nakoľko palma má listy v dvoch odtieňoch prírodnej zelenej farby. 

Umiestnenie

Umelá palma Areca je určená do interiéru. Je ideálnym doplnkom do vášho domova, kancelárie, alebo aj ordinácie. Jej umiestenie je vhodné všade tam, kde chcete mať trochu zelene, ale kde nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livostína, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou budú spolu vytvárať harmonický interiér. Areka ovšem k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Vhodné však je umiestnenie do dekoračného kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť krásu palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20008
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 11 cm
Insert diameter 12.5 cm
Number of stems / stems 7 ks
Stem / stem material wood, plastic
Branch height 16 cm
Number of branches 27 ks
Branch material plastic
Leaf height 37 cm
Leaf width 16 cm
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 23 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!