Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Fikus liana 150 cm

Discount
39 %
Original
€110
Today only
€66.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Ficus Benjamin je krovina alebo stromová rastlina pestovaná široko ako okrasná, ktorá patrí do čeľade Moraceae. Fikus Benjamín je vždy zelený dekoratívny strom, ktorý patrí k najobľúbenejším bytovým rastlinám. Má mierne ovisnuté konáriky a vajcovité hrotité listy. Ficus je rastlina s plytkými koreňmi, listovou štruktúrou a širokým, stále zeleným listom, so svetlou, mierne sivastou hladkou kôrou. V divokých podmienkach rastlina dosahuje výšku 15-20 m.  Vyhovuje  mu svetlé miesto, nie však priame slnečné lúče. Pestrolisté formy potrebujú viac svetla a umiestnenie na teplom mieste. Fikus Benjamina vyžaduje mierne vlhko, svetlo, žiadny prievan a teploty minimálne 10 stupňov celzia.

Výskyt

Fikus je pôvodom z Ázie a Austrálie, konkrétne Indie, Jaba a Bali. Rovnako ako zo severu a juhu Austrálie, Bhutánu, Kambodže, Číny, Filipín, Laosu, Malajzie, Nepálu, Novej Guiney, Thajska, Vietnamu a Pacifiku.V prírodných podmienkach sa nachádza v tropických lesoch s priemernými nadmorskými výškami 400-800 metrov nad morom. Rozvíja sa na piesočnatých a vápenatých pôdach pozdĺž riek a potokov; ako rastlinné ornamenty sa jeho pestovanie rozšírilo celosvetovo. Je to okrasná rastlina, ktorá je vďaka svojmu atraktívnemu tvaru a tolerancii k rôznym podmienkam prostredia veľmi cenená ako izbová rastlina.

Parametre

Náš umelý strom Fikus Benjamin ja vrátane kvetináča vysoký 150 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 20,32 cm. Na povrchu umelého substrátu je doplnený dekoratívnym keramzitom. Na kmeni z prírodného drevasa nachádza 1200 prírodne zelených listov na okraji sfarbených na bielo, čo je pre tento Fikus veľmi typické. Listy sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, no na nerozoznanie od živých. 

Umiestnenie

Umelý Fikus je určený do interiéru. Je to jeden z najobľúbenejších stromov do domácnosti. Svojou prirodzenou krásou osvieži každý priestor. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách. Vyniknú predovšetkým ako solitéry ale môžete ich kombinovať aj s inými rastlinami z našej ponuky. 

Kombinácie

Fikus odporúčame kombinovať s rôznymi variantami iných druhov Fikusov z našej ponuky. Vie vyniknúť aj samostatne, avšak skvele sa k nemu hodia okrem spomínaných Fikusov aj ďalšie “vždyzelené” umelé stromy ako napríklad Dífenbachia, Alokázia, či Zamiokulkas. Keďže náš umelý Fikus má farebne výrazné listy, vhodné je voliť dekoratívny kvetináč predovšetkým jednofarebný, prípadne s jemným vzorom. Vyberte si z našej širokej ponuky.

Parameters

Product code 20082
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 20.1 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material wood
Leaf height 7.5 cm
Leaf width 4.5 cm
Number of sheets 1200 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color brown
Leaf color green, white
Trunk / stem height 60 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

5 z 5
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
1 reviews