Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Fikus liana 120 cm

Discount
40 %
Original
€82
Today only
€48.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fikus známy aj pod označením Figovník je veľmi stará kultúrna rastlina. Figovník obyčajný je opadavý strom alebo ker, vysoký obyčajne do 10 m, maximálne 15 m. Listy sú jednoduché troj- alebo päťlaločnaté, dlhé 10 až 30 cm. Borka je svetlosivà, neskôr hnedosivá, rozpraskaná. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné, že ide o dvojdomú rastlinu. Figovník má - podobne ako ďalšie Figovníky - zložený plod, ktorý sa nazýva Figa. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté. Miazga dráždi oči. 

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia po severovýchodnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a figovník často vymŕza. 

Parametre

Náš umelý Fikus je vrátane kvetináča vysoký 120 cm. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 17,78 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý dekoratívnym keramzitom. Jeho tri kmene sú vyrobené z prírodného dreva a nachádza sa na nich 774 krásnych prírodne zelených silikónových listov v dvoch odtieňoch, ktoré sú vypracované do posledného detailu. Náš umelý Fikus vyzerá veľmi realisticky až na nerozoznanie od živého. 

Umiestnenie

Fikus patrí dlhodobo k najobľúbenejším izbovým rastlinám aj vďaka tomu, že ponúka krásnu zelenú textúru lesklých listov na konároch, ktoré zvyčajne vyrastajú z jedného kmeňa, takže pripomínajú malý strom. Náš umelý Fikus je určený do interieru. Hodí sa do domácnosti, zimnú záhradu, ale taktiež si s ním môžete spríjemniť aj kanceláriu či iné pracovisko. 

Kombinácie

Fikus je rastlina, ktorá vie vyniknúť v priestore aj sama. Fikus k sebe často nepotrebuje spoločníka. Dá sa však kombinovať v podstate s každou zeleňou. Sekne mu kombinácia s akýmikoľvek Palmami z našej ponuky, ale môžete zvoliť aj spojenie s Difenbachiou či Dracenou. Rozhodne neurobíte krok vedľa. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť krásu Fikusu. Veľký výber kvetináčov nájdete aj u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20080
Height 124 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 14 cm
Insert diameter 17.9 cm
Insert material plastic
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material wood
Number of sheets 774 ks
Sheet material plastic
The width of the flower 4 cm
Trunk / stem color brown
Branch color brown
Leaf color green
Flower height 7.5 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!