Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Bambus 160 cm

Discount
40 %
Original
€95
Today only
€56.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bambusy z tribusov Arundinarieae a Bambuseae majú zdrevnatené steblá, bambusy z tribusu Olyreae ich zdrevnatené nemajú. Bambusy z tribusu Arundinarieae rastú skôr v miernom pásme, ostatná dva tribusy naopak v tropickom a subtropickom pásme.

Bambusy sú viacročné stromy alebo kry, niektoré druhy sú nízke a pokrývajú pôdu, iné druhy sú vysoké a môžu rásť až do výšky okolo 40 či 50 m. Niektoré druhy majú schopnosť šíriť sa z miesta výsadby do okolia prostredníctvom podzemkov. Mnohé druhy rastú v podobe hustých porastov. Bambusy kvitnú buď ročne alebo u niektorých druhov každých 12 alebo až 120 rokov, pričom všetky rastliny jedného regiónu kvitnú naraz. Po vykvitnutí obyčajne rastliny zahynú.

Listy sú stopkaté (čo je výnimočný znak čeľade lipnicovité), široko elipsovité. Majú klásky kvetov so 6 tyčinkami usporiadané do metlín. Plod je zrno, kôstkovica alebo bobuľa.

Bambusy patria medzi najrýchlejšie rastúce rastliny na svete - niekedy steblo rastie až rýchlosťou 1 meter za deň.

Výskyt

Bambusy sa vyskytujú v tropickom, subtropickom a menej často v miernom pásme. Konkrétne sa vyskytujú v juhovýchodnej USA a v celej Strednej a Južnej Amerike, ďalej v takmer celej Afrike južne od Sahary, ako aj v Ázii od Indie (vrátane), Japonska (vrátane) a juhovýchodnej Číny (vrátane) po severnú Austráliu (vrátane). Bambusy rastú aj v značných nadmorských výškach (napr. v Južnej Amerike do výšky 4 700 m n. m.).

Do Európy sa prvé Bambusy dostali koncom 19. storočia, ale väčšina teraz známych druhov a variet bola dovezená nemeckými, belgickými a holandskými pestovateľmi až začiatkom 90. rokov 20. storočia.

Parametre

Náš umelý Bambus je vysoký 160 cm. Tento náš umelý strom sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm. Umelý substrát je pokrytý machovou výplňou. Prírodný bambusový kmeň, ktorých počet je 6 ks vyzerá a pôsobí ako živý, taktiež ako aj podlhovasté, prírodne zelené bambusové listy, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastu a ich počet je 348 ks.

Umiestnenie

Bambus v našej ponuke je určený do interiéru, je ideálnym doplnkom do vášho domova, kancelárie alebo ambulancie - skrátka všade tam kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Vie dokonale vyniknúť ako samostatne stojaca rastlina, nakoľko je čo sa týka jeho charakteristických farieb, výrazným kúskom vo vašom interiéri. Je skutočne neprehliadnuteľný a zaručene bude pútať pozornosť nech už sa ho rozhodnete umiestniť kdekoľvek.

Kombinácie

Umelý strom Bambus sa dá ľahko a pekne kombinovať s akýmkoľvek umelým Fikusom, alebo Krotonovcom z nášho širokého sortimentu, ktorý nájdete na našej stránke. Pekne vie vyniknúť aj v spoločnosti Difenbachie, ale aj kvitnúcich stromov. Tento náš umelý Bambus je naouaj všestranný spoločník, nakoľko má veľmi elegantný a príjemný dizajn. Krásne sa hodí či do dreveného, betónového, alebo plastového kvetináča. Sekne mu ako nízky kvetináč, tak aj jeho vysoká varianta. Výber je už len na vás. Širokú ponuku pekných kvetináčov nájdete aj na našej stránke.

Parameters

Product code 20064
Height 160 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 6 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 11 cm
Leaf width 2 cm
Number of sheets 348 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Leaf color green
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!