Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Rybí chvost 165 cm

Discount
40 %
Original
€83
Today only
€49.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rybí chvost  je rod paliem. Túto palmu si nemožno s ničím pomýliť - stačí sa len rýchlo pozrieť na jej listy so strapatými okrajmi, ktoré pripomínajú buď pootvorený vejár, alebo chvost ryby. Existuje asi 13 druhov pôvodom z Ázie, Severnej Austrálie a južného Pacifiku. Jeden z najznámejších druhov je Rybí chvost urens, ktorého kvety sa používajú na výrobu jedného druhu Jaggery (nerafinovaného cukru) a tiež na výrobu palmového vína. 

Výskyt

Najviac druhov pochádza z Ázie (Čína, India, Indonézia atď.), Severnej Austrálie a južného Pacifiku. Rybí chvost  Mitis pochádza z Indočíny, ale stala sa invazívnym introdukovaným druhom v americkom štáte Florida. Mnohé rastú v horských oblastiach a sú prispôsobené teplému stredomorskému podnebiu, ako aj subtropickému a tropickému podnebiu. 

Parametre

Naša palma Rybí chvost je vysoká 165 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 4 kmeňov, ktoré sú vyrobené v kombinácii prírodného dreva a zeleného plastového kmeňa. Skoro na začiatku kmeňov začína listovanie. Listy sú v počte 12 kusov. Sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto palma sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,80 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Naša palma Rybí chvost je určená do interiéru, veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti, či kancelárie a zabudnete, že tento Rybí chvost je vlastne umelá replika. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Palma Rybí chvost vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Naša palma rybí chvost sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj rôznymi Cykasmi, no hodia sa k nej aj menšie paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebude môcť umiestniť aj nejakú kvitnucu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi pekne sa dopĺňa s Orchideami alebo Guzmániou. Táto palma skvele vynikne v  našich plastových  kvetináčoch RATO svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepkov na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parameters

Product code 20017
Height 165 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.9 cm
Number of stems / stems 4 ks
Stem / stem material plastic, wood
Number of branches 12 ks
Branch material plastic
Leaf height 15 cm
Leaf width 6 cm
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 85 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!