Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Areca 120 cm

Discount
10 %
Original
€62
Today only
€55.90 without VAT
30 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach vo vlhkých oblastiach. Táto palma býva nesprávne nazývaná betelový strom, pretože jej plody Areku orechy sa balia do betelových listov a žujú pre svoje psychoaktívne účinky. Účinnou látkou je Alkaloid arekolin, pôsobiace na nikotínové a muskarínové Acetylcholínové receptory. Pre uvoľnenie Alkaloidu je nutná reakcia sa slinami a Hydroxidom vápenatým. Predávkovanie môže spôsobiť závraty a hnačky, dlhodobé užívanie vedie k chorobám ďasien a zubov. 

Výskyt

Areca je rod 51 druhov paliem z čeľade Arecaceae, ktoré sa nachádzajú vo vlhkých tropických lesoch od ostrovov Filipíny, Malajsie a Indie, cez juhovýchodnú Áziu až po Melanéziu. Rodové meno Areca je odvodené od názvu používaného lokálne v Indii.

Parametre

Naša palma Areca je vysoká 120 cm. Táto umelá palma sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 12,7 cm. Na povrchu umelého substrátu je doplnená o imitáciu machu. Umelá palma Areca má 5 stoniek, ktoré sú vyrobené z kvalitného plastu a naspodu sú doplnené aj o prírodné drevo. Sú veľmi realisticky spracované. Prírodne zelené listy sú vyrobené z plastu a ich počet je 21 kusov, pričom každý jeden pôsobí ako živý. Konáre s listami sú striedavo tmavozelené a svetlozelené pre ešte prirodzenejší celkový efekt. Táto palma Areca je vhodná do interiéru, prípadne ju môžete umiestniť aj do exteriéru, avšak len na miesta chránené pred vetrom, alebo priamym slnkom.

Umiestnenie

Ak chcete do svojho domova vniesť tropickú atmosféru, v tom prípade by u vás rozhodne nemala chýbať naša palma Areca. Bude vyzerať skvele na akomkoľvek mieste vo vašom dome, kancelárii, je taktiež perfektnou dekoráciou do nákupných centier, či kaviarní. Oživí každú miestnosť a dodá jej skutočne nenapodobiteľnú eleganciu. Tropická palma Areca je krásny dekoračný doplnok do každej domácnosti. Zaručene váš interiér osvieži a zveľadí na nepoznanie.

Kombinácie

Našu palmu Areca je možno kombinovať s ďalším druhmi paliem z našej ponuky. Vhodná je taktiež kombinácia s listovými rastlinami ako je napríklad Dífenbachia, Monstera, alebo Alokázia. Jej krása vynikne v jednofarebnom kvetináči ktorý môžete vkusne doplniť bielym dekoračným štrkom. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20007
Height 120 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 10 cm
Insert diameter 12.8 cm
Number of stems / stems 5 ks
Stem / stem material plastic, wood
Branch height 30 cm
Number of branches 21 ks
Branch material plastic
Leaf height 11.5 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Trunk / stem color green, brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 30 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!