Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Taro Araceae 80 cm

Discount
40 %
Original
€62
Today only
€36.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Taro, u nás poznáme pod názvom Alokázia. Alokázia je rod listnatých rizomatóznych alebo hľuzovitých trvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae. Je to hľuznatá bylinná, listnatá rastlina s pekne tvarovaným vzrastom. Je vhodná na pestovanie ako izbová kvetina. Alokázia je dekoratívna, večne zelená rastlina s veľkými, šípovitými listami na veľkých stopkách. Veľkú dekoratívnosť prepožičiavajú listom hrubé žilky z oboch strán.  Alokázia je mohutná rastlina s veľkými koreňmi. Stonka niekedy dosahuje 2 metrov, stopky 1 metra dĺžky. Listy majú vajcovito-srdcovitý tvar a sú veľmi veľké, dosahujú dĺžku 30 cm, šírky 40 cm. Má mimoriadne veľké zelené listy šípovitého tvaru s výraznou žilnatinou. Alokázia je teplomilná rastlina.

Výskyt

Pochádza výlučne z trópov a subtrópov Starého sveta. Areál rozšírenia siaha od Indie cez južnú Čínu, Indočínu a juhovýchodnej Ázii po Austrálii a Oceánii. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Alokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Náš umelý strom Taro (Alokázia) má výšku vrátane kvetináča 80 cm. Pozostáva zo 4 kmeňov z plastu. Počet umelých listov je 20 kusov, ktoré sú na nerozoznanie od živých. Dodávame ho v základnom plastovom kvetináči s priemerom 15,24 cm, ktorý je na povrchu substrátu vystlaný imitáciou machu. Odporúčame umiestniť do dekorativneho kvetináča.

Umiestnenie

Naš umelý strom je určený do interiéru. Je ideálnym doplnkom do Vášho domova či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Veľmi pekne vynikne na komode alebo pri okne na stojane. Svojou krásou ožívi každý priestor. Vzhľadom na jeho nízku výšku je vhodné ho umiestniť aj do menších priestorov, kde vnesie trochu exotiky.

Kombinácie

Naša umelá rastlina Taro vie vyniknut v priestore aj sama, ale je aj všestranne použiteľná v kombinácii s inou zeleňou. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Filodendron či Kala, prípadne palmovými stromami, s ktorými spolu vytvárajú harmonický interiér a ktoré taktiež nájdete v našej širokej ponuke internetového obchodu. Odporúčané dekoratívne kvetináče je možné u nás taktiež objednať samostatne. 

Parameters

Product code 20045
Height 80 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert diameter 15.3 cm
Number of stems / stems 4 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 20 cm
Number of branches 17 ks
Leaf height 28 cm
Leaf width 19 cm
Number of sheets 20 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 20 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!