Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Figovník 75 cm

Discount
10 %
Original
€68
Today only
€60.90 without VAT
30 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Figovník je vždyzelený dekoratívny dlhoveký strom, ktorý patrí k obľúbeným interiérovým rastlinám. Je nenáročný a má elegantný vzhľad. Mnohokrát rastie lianovitým spôsobom. Rastlina má oválne, lesklé, tmavozelené kožovité listy dlhé až 30 cm. Majú výraznú centrálnu žilku. Mladé listy sú pred rozvinutím obalené ochranným listeňom hrdzavo červenej farby. Rastlina nekvitne ani neplodí skôr ako dosiahne vek 30 rokov.

Pri zlomení listu alebo vetvičky z rany vyteká biela hustá šťava obsahujúca kaučuk.

Výskyt

Rastlina pochádza z teplých oblastí Indie, kde žije voľne v prírode a vo svojom prirodzenom prostredí v tropických a subtropických oblastiach dorastá na mohutný strom vysoký vyše 30 m. Zle sa adaptuje na zmenu prostredia, čo sa prejavuje zhadzovaním listov.

Parametre

Naša umelá rastlina Figovník je vrátane kvetináča vysoká 75 cm. Dodáva sa v základnom umelom kvetináči, ktorý má priemer 20,32 cm a na povrchu zasadenia sa nachádza imitácia machu. Pozostáva z troch plastových kmeňov a 84 plastových zelenych listov, ktoré sú na dotyk ako živé. Je určený do interiéru. Figovník vám v domácnosti bude robiť radosť dlhé roky.

Umiestnenie

Figovník zdobí mnohé obývačky či pracoviská. Je to skutočne elegantná bytová rastlina. Miesto nachádzajú už v spomínanej obývacej izbe, spálni, kúpeľni aj kuchyni a najväčší milovníci zelene neváhajú zaplniť nimi aj to najposlednejšie voľné miesto v miestnosti. Naše umelé rastlinky sú skrátka tým najkrajším doplnkom, ktorým si môžeme dotvoriť svoj domov najmä všade tam, kde sa živým rastlinam nedarí.

Kombinácie

Figovník môžeme kombinovať s rôznymi variantami iných figovníkov z našej ponuky.

Dá sa umiestniť do vysokého štíhleho kvetináča, ale bude tiež vyzerať skvele v klasickom kruhovom kvetináči alebo v miske. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať samostatne a tiež vhodnú výsadbu či hydrogranulát resp. aj iný plniaci materiál, ktorý nájdete v našej ponuke. Kombinácia s keramzitom, či dekoračným štrkom je zaručene skvelá voľba. 

Parameters

Product code 20061
Height 75 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 18 cm
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 20 cm
Leaf width 12 cm
Number of sheets 84 ks
Sheet material plastic
Number of buds 3 ks
Trunk / stem color green
Leaf color green
Bud color fialová
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!