Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Šeflera 60 cm

Discount
40 %
Original
€45
Today only
€26.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Šeflera stromovitá je exotická drevina. Vo svojej domovine dorastá do veľkých rozmerov a vytvára husté súkvetia červených kvetov. U nás sa pestuje ako obľúbená izbová rastlina, ktorá má štíhly, stromčekovitý vzrast a kvitne len vo veľmi výnimočných prípadoch. V mladosti vytvára Šeflera vzpriamenú stonku s listami na dlhých stopkách, neskôr sa rozkonáruje. Listy sú tvorené z oválnovajčitých lístkov, dlhých 10 -15 cm, rozložených do kruhu na konci listovej stopky. Lístky z vrcholu rastliny sú zväčša menšie ako tie, čo rastú nižšie. 

Výskyt

Jej domovinou je Austrália a juhovýchodná Ázia, kde dorastá až do 40 metrovej výšky a kvitne bohatými červenými kvetmi. My ju poznáme skôr ako atraktívnu bytovú rastlinu, ktorá kvitne iba vo výnimočných prípadoch. V tropickej Amerike rastú Šeflery v horských lesoch, zatiaľ čo v nížinných oblastiach sa vyskytuje len niekoľko druhov. Tvorí tiež charakteristickú zložku vegetácie na horách Guyanskej vysočiny, kde rastie množstvo endemických druhov, alebo potom v brazílskom biotope.

Parametre

Naša umelá rastlina Šeflera je vysoká 60 cm vrátane kvetináča. Rastlina sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm, na povrchu umelého substrátu pokrytá imitáciou machu. Táto umelá rastlina ma jednu plastovú stonku. Prírodne svetlo a tmavozelené listy, ktorých počet je 450 kusov, sú tiež vyrobené z plastu a pôsobia na pohľad, ale aj dotyk ako živé.

Umiestnenie

Táto naša umelá rastlina Šeflera je vhodná do interiéru a je ideálnym doplnkom či už do Vášho domova, kancelárie alebo ordinácie - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Tento umelý strom je jeden z najobľúbenejších umelých stromov vôbec a veľmi radi ju používajú na dotvorenie priestoru aj architekti pri svojich dizajnových návrhoch.

Kombinácie

Ak ju chceme kombinovať s inými rastlinami z našej ponuky, ako aj všeobecne, je všestranne použiteľná. Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami iných rastlín taktiež “vždy zeleného” druhu, alebo dokonale sa k nej hodí napríklad aj Olivovník či Mangovník, s ktorými vytvorí naozaj dokonalé spojenie. Odporúčame osadenie do vhodného dekoračného kvetináča, ktorý bude dokonale ladiť s farbami vášho interiéru. Veľký výber pekných kvetináčov nájdete aj u nás na stránke.

Parameters

Product code 20055
Height 60 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 20 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 11 cm
Leaf width 5 cm
Leaf length 8 cm
Number of sheets 450 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color green, brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 23 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!