Contact us info@hk-green.eu

Umelý Figovník lýrovitolistý 150 cm

Discount
40 %
Original
€110
Today only
€65.90 without VAT
95 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Figovník, slovenským názvom Fikus sa označujú len ozdobné druhy z tohto rodu, a to najmä tie, ktoré majú tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Do rodu Figovníkov patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Figovníky vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. Figovník obyčajný je subtropický druh z okolia Stredozemného mora. No je pestovaný aj na Slovensku, ktorého plody (figy) sa k nám dovážajú. Figovník obyčajný je opadavý strom alebo ker, zvyčajne dorastá do výšky 10 m, no maximálne do 15 m. Listy sú jednoduché, dlhé 10 až 30 cm. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné, že ide o dvojdomú rastlinu. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a Figovník často vymŕza.

Parametre

Náš umelý Figovník je vysoký 150 cm vrátane kvetináča. Skladá sa zo 6 kmeňov ktoré sú vyrobené z kvalitného plastového materiálu. V polovici kmeňov začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 95 kusov. Sú prírodne zelenej farby po okrajoch sa sfarbujú do biela. Je to dokonalá replika živej verzie tohto Figovníka. Náš Figovník sa dodáva v dekoratívnej vložke s priemerom 17,78 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Náš umelý Figovník vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že tento Figovník je vlastne umelý. Veľmi pekne sa dá umiestniť na nejaký menší stolček, podstavec či do kvetináča. Náš umelý Figovník vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelý Figovník sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi Palmami. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tomuto Figovníku nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, je to veľký omyl. Veľmi pekne sa dopĺňa napríklad s Dracenou či Kaméliou. Tento Figovník sa tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi Sandy, ktoré nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parameters

Product code 20062
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 10 cm
Insert width 16 cm
Number of stems / stems 6 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 20 cm
Branch material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 20 cm
Number of sheets 95 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color white, green
Trunk / stem height 50 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!