Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Fikus Benjamin zeleno biely 170 cm

Discount
39 %
Original
€120
Today only
€72.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Ficus Benjamin je krovina alebo stromová rastlina pestovaná široko ako okrasná, ktorá patrí do čeľade Moraceae. Fikus benjamín je vždy zelený dekoratívny strom, ktorý patrí k najobľúbenejším bytovým rastlinám. Má mierne ovisnuté konáriky a vajcovité hrotité listy. Ficus je rastlina s plytkými koreňmi, listovou štruktúrou a širokým, stále zeleným listom, so svetlou, mierne sivastou hladkou kôrou. V divokých podmienkach rastlina dosahuje výšku 15-20 m.  Vyhovuje  mu svetlé miesto, nie však priame slnečné lúče. Pestrolisté formy potrebujú viac svetla a umiestnenie na teplom mieste. Ficus benjamina vyžaduje mierne vlhko, svetlo, žiadny prievan a teploty minimálne 10 stupňov celzia.

Výskyt

Ficus je pôvodom z Ázie a Austrálie, konkrétne Indie, Jaba a Bali. Rovnako ako zo severu a juhu Austrálie, Bhutánu, Kambodže, Číny, Filipín, Laosu, Malajzie, Nepálu, Novej Guiney, Thajska, Vietnamu a Pacifiku.V prírodných podmienkach sa nachádza v tropických lesoch s priemernými nadmorskými výškami 400-800 metrov nad morom. Rozvíja sa na piesočnatých a vápenatých pôdach pozdĺž riek a potokov; ako rastlinné ornamenty sa jeho pestovanie rozšírilo celosvetovo. Je to okrasná rastlina, ktorá je vďaka svojmu atraktívnemu tvaru a tolerancii k rôznym podmienkam prostredia veľmi cenená ako izbová rastlina.

Parametre 

Náš umelý strom Fikus Benjamin je vrátane kvetináča vysoký 170 cm. Tento umelý Fikus zaujme predovšetkým svojimi piatimi kmeňmi skutočného dreva, vysoko rozvetvenými hnedými plastovými vetvami a vysoko kvalitným 465 textilnými listami v zeleno bielej farebnej kombinácii. Dodáva sa ukotvený v základnom kvetináči s priemerom 17,78 cm na povrchu s imitáciou machu. Odporúčame umiestniť do s dekoratívneho kvetináča.

Umiestnenie

Náš umelý Fikus je určený do interiéru. Najlepšie sa hodí do stredne veľkých a väčších priestorov, kde nebude prekážať. Uplatní sa v obývacích izbách, jedálňach a halách, prípadne v zimných záhradách. Vyniknú predovšetkým ako solitéry ale môžete ich kombinovať aj s inými rastlinami z našej ponuky. 

Kombinácie

Fikus odporúčame kombinovať s rôznymi variantami iných druhov fikusov z našej ponuky. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať samostatne a k ním aj vhodnú výsadbu a hydrogranulát alebo iný plniaci materiál, ktorý nájdete v našej ponuke. Kombinácia s keramzitom, či dekoračným štrkom je zaručene skvelá voľba. Keďže má farebne výrazné listy, vhodné je voliť dekoratívny kvetináč predovšetkým jednofarebný, prípadne s jemným vzorom. Vyberte si z našej širokej ponuky. 

Parameters

Product code 20086
Height 170 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 14.5 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 5 ks
Stem / stem material wood
Leaf height 9 cm
Leaf width 4.5 cm
Number of sheets 465 ks
Sheet material textiles
Trunk / stem color brown
Branch color brown
Trunk / stem height 140 cm
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!