Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Fikus 150 cm

Discount
41 %
Original
€110
Today only
€64.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Figovník, slovenským názvom Fikus, sa označujú len ozdobné druhy z tohto rodu a to najmä tie, ktoré majú tvrdé lesklé tmavozelené elipsovité listy. Do rodu Fikusov patrí viac ako 800 druhov tropických i subtropických drevín. Fikus vytvárajú druhotné kmene zo vzdušných koreňov. V našich podmienkach sa tropické druhy pestujú ako okrasné rastliny. Fikus obyčajný je subtropický druh z okolia Stredozemného mora. No je pestovaný aj na Slovensku, ktorého plody (figy) sa k nám dovážajú. Fikus obyčajný je opadavý strom alebo ker, zvyčajne dorastá do výšky 10 m, no maximálne do 15 m. Listy sú jednoduché, dlhé 10 až 30 cm. Niektoré zdroje uvádzajú, že ide o jednodomú rastlinu, iné že ide o dvojdomú rastlinu. Miazga a nezrelé ovocie sú jedovaté.

Výskyt

Pôvodom je zo Stredného východu a západnej Ázie, ale už od staroveku sa kultivuje a dnes sa pestuje po celom svete ako okrasná rastlina a ovocný strom. Na lokálnych miestach v Ázii a Severnej Amerike sa stal naturalizovaným druhom. Dnes ju nájdeme zdomácnenú v páse území od západného Stredozemia, po severo-východnú Indiu. Pestuje sa niekoľko storočí aj na Slovensku v teplých oblastiach vo vinohradoch alebo na rôznych chránených miestach, ale jej pestovanie u nás nie je rentabilné a Fikus často vymŕza.

Parametre

Náš umelý Fikus je vysoký 150 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z prírodných kmeňov, ktoré sú zaujímavo poprepletané. V prvej tretine kmeňov začína listovanie zeleno-bielych listov vyrobených z plastu, ktoré sú na dotyk ako živé. Je to dokonalá replika živej verzie tohto Fikusu. Náš Fikus sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,5 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý machom.

Umiestnenie

Náš umelý Fikus vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti, či kancelárie, vstupných hál, ale aj reštauračných zariadení. Dôvod je najmä ten, že dokáže dať celému interiéru omnoho lepší výzor a takisto Fikus vie na počkanie veľmi pekne priestor skrášliť. Nádherne sa vyníma vo vyšších kvetináčoch. Náš umelý Fikus vám zaručene prinesie exotiku a to priamo k vám domov.

Kombinácie

Umelý Fikus sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, Jukou, ale aj s rôznymi Palmami. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto palme nebudete môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu, je to veľký omyl, farebne bude veľmi ladiť s Lopatkovcom. Odporúčame jednofarebný kvetináč a jeho osadenie môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, alebo dekoračné kamienky, ktoré nájdete na našej stránke.

Parameters

Product code 20079
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 35 cm
Insert height 14 cm
Insert diameter 17.5 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material wood
Branch length 5 cm
Leaf width 3.5 cm
Leaf length 6 cm
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, white
Trunk / stem height 48 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!