Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Livistona mini 160 cm

Discount
39 %
Original
€160
Today only
€96.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Palma Livistona pochádza z Indonézie a Malajzie, dorastá až do výšky 20 metrov. Začala sa k nám dovážať pomerne nedávno ako okrasná palma. Sú to solitérne, skôr vyššie palmy s vejarovitými listami a priamym kmeňom, ktorý je krubý 5 až 60 cm. Jednotlivé segmenty listov sú na konci často rozštiepené a charakteristicky previsnuté. 

Livistonie sú v trópoch a subtrópoch často pestované ako okrasné palmy. Majú veľmi ostnaté stopky, ale s vekom tŕne na stopkách ubúdajú. Vo svete je tento druh paliem veľmi obľúbený. 

Jej pestovanie je však pomerne náročné, má radšej tropické podmienky. Rastlinu by sme však nemali vystavovať priamemu slnku. Ako malé totiž vo svojej domovine tieto palmy rastú ako podrasty tzn. že okolitá vegetácia ich zatieňuje. Ak je však rastlina už staršia a jej široké listy dosahujú okolo 50 cm, slnko jej už potom v tomto období neprekáža.

Výskyt

Rod Livistona zahŕňa v súčasnom poňatí 28 druhov. Je rozšírený v tropickej Ázii , Austrálii a severovýchodnej Afrike. Areál rozšírenia v Ázii siaha od severovýchodnej Indie a južnej Číny po južné Japonsko a cez Indočínu a Filipíny po Sumatru a Borneo. Druh Livistona carinensis sa vyskytuje v južnej časti Arabského polostrova v oblasti Jemene a v Afrike v severovýchodnom Somálsku a Džibuti. V Austrálii je rod Livistona rozšírený v severnej a východnej časti kontinentu a zasahuje aj na juh Novej Guinei. Livistona rastú v trópoch a subtrópoch na širokej škále stanovíšť, v nížinných i horských dažďových lesoch, podmáčaných rašelinových lesoch i na savanách. 

Parametre

Umelá palma Livistona má výšku vrátane kvetináča 160 cm. Skladá sa z 15 kmeňov z prírodného dreva a plastu a zo 41 listov z plastu, ktoré sú na dotyk ako živé. Palmové listy veľmi dobre kopírujú skutočné listy palmy nielen svojím tvarom ale aj prírodnou zelenou farbou. Vďaka listom vyzerá palma skutočne nádherne. Aby bola palma ešte prirodzenejšia, jej vnútorná strana je vybavená pravým drevom a pravými vláknami. Je určená do interiéru. Dodávame ju v základnom kvetináči s priemerom 20,3 cm, na povrchu  s imitáciou machu. Odporúčame dokúpiť dekoratívny kvetináč z nášho sortimentu.

Umiestnenie

Palmy s vejárovitými listami sú jedným z najpopulárnejších druhov paliem na dekoráciu interiéru vďaka ich hustote a jedinečnému vzhľadu. Je ako stvorená pre krásnu dekoráciu v každej miestnosti. Táto palma je príťažlivá bez ohľadu na to, kde je situovaná. Veľmi jej pristane umiestnenie napríklad do svetlých hál alebo do reprezentatívnych priestorov. Skrášli však skutočne akúkoľvek miestnosť a zároveň jej dodá príjemný nádych exotiky, ktorý tak milujeme.

Kombinácie

Odporúčame farebné prevedenie dekoratívneho kvetináča, ktorý si môžete vybrať z našej ponuky. Taktiež vám odporúčame zvoliť vhodnú dekoratívnu výsadbu ako sú napríklad materiály: keramzit, hydrogranulát, alebo dekoračné kamienky, či farebná kôra. Tieto ozdobné materiály samozrejme nájdete aj v našej ponuke. Dokážu veľmi pekne podčiarknuť a tak zvýrazniť krásu každej rastliny s ktorou ich skombinujete.

Parameters

Product code 20002
Height 160 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 17 cm
Insert diameter 19.5 cm
Number of stems / stems 15 ks
Stem / stem material wood, plastic
Branch height 45 cm
Leaf height 20 cm
Leaf width 35 cm
Number of sheets 41 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!