Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Areca 180 cm

Discount
39 %
Original
€160
Today only
€96.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrnujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Areková palma je pestovaná ako poľnohospodárska rastlina na ľahkých pôdach, vo vlhkých oblastiach. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a inde v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí Motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii, Oceánii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastúca v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane, Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky.

Parametre

Naša umelá palma Areca je 180 cm vysoká vrátane kvetináča. Dodáva sa ukotvená v základnom plastovom kvetináči s priemerom 17,78 cm. Na troch plastových kmeňoch sa nachádza 34 ks umelých zelených listov, ktoré sú na nerozoznanie od živých a pôsobia veľmi prirodzeným dojmom. 

Umiestnenie

Palma Areca je určená do interiéru. Krásna umelá palma sa svojou výškou hodí do veľkých reprezentatívnych hál, spoločenských miestností, alebo priestranných recepcií.  Je výborným doplnkom všade tam, kde chcete mať trochu zelene, alebo nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livistona, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou bude spolu vytvárať harmonický interiér. Ale vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Veľmi dôležitý je výber dekoratívneho kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže podčiarknuť krásu palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20004
Height 180 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 30 cm
Insert height 15 cm
Insert diameter 18 cm
Trunk / stem length 74 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 39 cm
Number of branches 34 ks
Branch material plastic
Leaf width 30 cm
Leaf length 48 cm
Sheet material plastic
Number of buds 3 ks
Trunk / stem color green, brown
Branch color green
Leaf color green
Bud color green
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!