Contact us info@hk-green.eu

Umelý Filodendron 180 cm

Discount
41 %
Original
€200
Today only
€119 without VAT
37 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Filodendron je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé no robusné, vytrvalé byliny s celistvými, alebo členitými listami a drobnými kvetmi v palicovitých kvetenstvách obalených tulcom. Plodom sú bobule. Rod zahŕňa asi 500 druhov a je rozšírený výhradne v tropickej Amerike. Filodendrony sú známe predovšetkým ako izbové rastliny. Bol vypestovaný rad kultivarov. V trópoch sa pestujú aj ako vonkajšie okrasné rastliny. Obsahujú ihlice šťavelanu vápenatého a po požití spôsobujú podráždenie tráviacej sústavy. V roku 2018 bolo celkovo 21 druhov preradené do nového rodu Thaumatophyllum, a to vrátane pestovaných druhov T. bipinnatifidum a T. speciosum.

Výskyt

Rod zahŕňa asi 482 až 538 popísaných a uznávaných druhov, celkový počet je ale vyšší a je odhadovaný asi na 700 druhov. Je to druhý najväčší rod z čeľade Áronovité. Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike, siaha od severného Mexika, cez Strednú Ameriku, po Paraguaj a severnú Argentínu a zahŕňa aj Karibské ostrovy. Centrum druhovej rozmanitosti je v Brazílii. Filodendrony rastú najmä v tropických dažďových pralesoch, podstatne zriedkavejšie v riedkych tropických lesoch, močiaroch a pozdĺž vodných tokov. Rastú ako epifyty či poloepifyty na stromoch, ako litofyty na skalách a útesoch, alebo ako oddenkové byliny na pevnej zemi alebo v močiaroch. Vyhľadávajú najmä tienisté stanovište.

Parametre

Náš umelý Filodendron je vysoký 180 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z 1 kmeňa, svetlozelenej farby, ktorý je vyrobený z plastu. Listy sú vyrobené z plastového materiálu ktorý je na dotyk ako živý a sú v počte 252 kusov. Sú tmavozelenej farby, na konci jemne sfarbené do hneda. Je to dokonalá replika živej verzie tejto rastliny. Filodendron sa dodáva v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý machom.

Umiestnenie

Náš umelý strom Filodendron vzhľadom nato, že nemá UV ochranu je určený do interiéru. Hodí sa do presvetlených a otvorených miestností v byte, kde vám svojou krásou zaručené oživí interiér. Vďaka svojmu výzoru dokáže vyniknúť vo vstupných halách hotelov a reštaurácii. Vie dokonale vyniknúť aj sám, nepotrebuje k sebe spoločníka. Je to dokonalá náhrada za živú verziu Filodendronu.

Kombinácie

Umelý Filodendron sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi Figovníkov, ale aj s rôznymi palmami. Tento Filodendron  sa tiež skvele “rozumie” s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepkov na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parameters

Product code 20058
Height 180 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 8 cm
Insert diameter 19.8 cm
Trunk / stem length 100 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 17 cm
Leaf width 9 cm
Leaf length 17 cm
Number of sheets 252 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color green
Branch color brown
Leaf color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!