Contact us info@hk-green.eu

Umelá palma Areca 225 cm

Discount
41 %
Original
€270
Today only
€159 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Areka je rod rastlín z čeľade Arekovité zahrňujúci asi 50 druhov. Početné kmene palmy sú kríkovité rozvetvené, jej listy sú rozdelené do mnohopočetných lesklých vejarovitých článkov, sú protistojné. Areková palma je štíhla a dorastá do výšky až 25 metrov. Kmeň má 20-30 cm v priemere. Listy sú sperené, široké až 10 cm, dlhé 1,5 až 2 metre. Pestuje sa ako okrasná rastlina v záhradách v tropických a subtropických oblastiach a v interiéri ako izbová rastlina. Niekedy sa jej kvôli tvaru listov hovorí motýlia palma.

Výskyt

Areková palma je pôvodom z Malajzie, ale pestuje sa v celej tropickej Ázii a východnej Afrike. Typická vejárovitá palma rastie v Prednej i Zadnej Indii, Pakistane, na Cejlóne, v Číne, Taiwane a na  Malajskom poloostrove. Kultivovaná je aj v mnohých tropických i subtropických oblastiach, ak to dovoľuje klíma. Najviac je rozšírená v Thajsku, Vietname, Malajzii, Barme a Srí lanke. Teraz sa začína pestovať aj na východe Afriky. 

Parametre

Naša umelá palma Areca je vrátane kvetináča vysoká 225 cm. Je dodávaná v základnom plastovom kvetináči s priemerom 25,4 cm na povrchu substrátu pokrytý machom. Palma Areca má 5 kmeňov, ktoré sú vyrobené z plastu a na povrchu obalené kôrou z prírodného dreva. Na palme sa nachádza 47 prírodne zelených umelých listov, vyrobených z kvalitného plastu, no na pohľad aj na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Je určená do interiéru. Krásna umelá palma Areka sa svojou výškou hodí do veľkých reprezentatívnych hál, spoločenských miestností, alebo priestranných recepcií. Je výborným doplnkom všade tam, kde chcete mať trochu zelene, ale kde nie je možné sa o živú rastlinku starať, či už pre nedostatok svetla, alebo nedostatok času. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Areku odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi palmových stromov ako napríklad Livistona, alebo Papradie stromové, prípadne palmami podľa vlastného výberu. S každou zeleňou budú vytvárať harmonický interiér. Areka ovšem k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Vhodné však je umiestnenie do dekoračného kvetináča. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť výnimočnosť palmy. Veľký výber kvetináčov nájdete u nás v ponuke na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20013
Height 225 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 21 cm
Insert diameter 24.3 cm
Number of stems / stems 5 ks
Stem / stem material plastic, wood
Branch height 23 cm
Leaf height 48 cm
Leaf width 24 cm
Number of sheets 47 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color brown
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 110 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!