Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Papradie 180 cm

Discount
39 %
Original
€160
Today only
€96.90 without VAT
1 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Papradie patria medzi najprekvapujúcejšie rastliny na svete. Ich kmeň je viac-menej tenký, ale ich listy môžu ľahko presiahnuť dĺžku dvoch metrov. Z diaľky vyzerajú ako palmy, aj keď si ich nie je čím mýliť, pretože nemajú nič spoločné. Aj keď nemajú kvety, to im nezabránilo v tom, aby patrili k najobľúbenejším rastlinám na záhradách, terasách a príbytkoch. Papraď  má koreňový systém, stonku a listy. Nemá žiadne semená. Listy nevyzerajú ako listy iných rastlín. Vyzerajú, ako by bolo v jednej rovine položených niekoľko vetiev a pripevnených k stonke. Ich farba sa môže líšiť od svetlozelenej po tmavozelenú. Stromové paprade často vo voľnej prírode spadajú, napriek tomu sa im podarí znovu zakoreniť z tejto novej polohy na zemi a začať nový vertikálny rast.

Výskyt

Najznámejšie a najmrazuodolnejšie stromové paprade sú pôvodom z Tasmánie, Nového Zélandu a Austrálie. Vyžadujú polotieň, znášajú však aj tienisté miesto, v našom suchom letnom prostredí im nevyhovuje miesto na priamom slnku. Je známe tým, že prosperuje v silnom tieni, kde prežije len máločo iné. Na našom území sú zaujímavé lokality s bohatým zastúpením papraďorastov sa nachádzajú v okolí Považskej Bystrice. Je to zapríčinené hornatým reliéfom, ktorý vytvára veľké množstvo najrozmanitejších stanovísk — od suchých skál po podmáčané pôdy a močiare. 

Parametre

Náš umelý strom Papradie je vysoký vrátane kvetináča 180 cm. Strom je zasadený v kvetináči a má 5 umelých kmeňov a na strome sa nachádza 128 umelých zelených  listov, ktoré sú na dotyk na nerozoznanie od živých. Určený je do interiéru. Dodávame ho v základnom plastovom kvetináči s priemerom 25,4 cm. Na povrchu umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Ak potrebujete izbovku v miestnosti, kde nie je dostatok svetla, strom papradie je správna voľba. Bude vyzerať stále atraktívne. Najviac vynikne v rohu miestnosti či na okraji skrine. Tak isto je vhodne umiestnenie do reprezentatívnych  priestorov. Papraďový strom je krásny dekoračný doplnok do všetkých interiérov pre príjemný vzhľad a dekor miestnosti. Vhodný pre použitie aj v extrémne náročných interiérových priestoroch (nedostatok svetla, zafajčené priestory). Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Túžite po osviežujúcej a tajomnej atmosfére lesa, ktorá sa bude šíriť vaším bytom a neviete ako to docieliť? Ideálnym riešením sú pôvabné papraďorasty – izbové rastliny s fascinujúcimi listami, ktoré zaodejú váš príbytok do tých najkrajších zelených odtieňov.

Trvalky, skalničky, paprade a okrasné trávy rôznych farieb a velkosti možno kombinovať s našim umelým stromom Papradie. Odporúčame umiestniť  do dekorativneho kvetináča, ktorých veľlký výber nájdete aj v našom internetovom obchode.

Parameters

Product code 20053
Height 180 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 22 cm
Insert diameter 23.9 cm
Number of stems / stems 5 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 40 cm
Leaf width 10 cm
Number of sheets 128 ks
Sheet material plastic
Number of buds 30 ks
Trunk / stem color brown
Leaf color green
Trunk / stem height 35 cm
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!