Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Philodendron 140 cm

Discount
41 %
Original
€150
Today only
€88.90 without VAT
30 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Filodendron je veľký rod z kvitnúcich rastlín v rodine Araceae. Filodendron je teplomilná rastlina. Filodendrony majú vzdušné aj podzemné korene. Veľkosť a počet vzdušných koreňov na uzol závisí od prítomnosti vhodneho substrátu na ich pripevnenie. Stonka podporuje listy, kvety a plody, transportuje vodu a rozpustené látky medzi koreňmi, ukládá živiny a produkuje nové živé tkanivo.

Listy sú zvyčajne veľké a impozantné, často laločnaté alebo hlboko rezané, a môžu byť viac alebo menej perovité. Môžu byť tiež oválne, v tvare oštepu alebo v mnohých ďalších možných tvarových variáciách. Listy sa striedavo nesú na stonke. Kvalitou Filodendronov je, že nemajú jediný typ listu na tej istej rastline. Namiesto toho majú nedospelé listy a dospelé listy, ktoré sa môžu navzájom drasticky odlišovať. 

Výskyt

Filodendrony sa dajú pestovať vonku v miernom podnebí na tienistých miestach. Darí sa im na vlhkých pôdach s vysokým obsahom organických látok. Je to rastlina, ktorá pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, z dažďového pralesa. K nám pricestovala z tropických a subtropických oblastí Afriky a Ázie. Darí sa im v jasnom, ale aj v strednom nepriamom svetle. Listy Filodendrónu sú mimoriadne dekoratívne, majú širokú škálu tvarov a farieb. Sú výbornými čističmi vzduchu.

Parametre

Náš umelý Filodendron je vrátane črepníka vysoký 140 cm. Skladá sa z dvoch umelých kmeňov,  na ktorých sa nachádza 12 umelých listov, ktoré sú na dotyk na nerozoznanie od živých. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm a na povrchu umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. 

Umiestnenie

Umelý strom Filodendron je určený do interiéru. Pri výbere správneho miesta svojím vzrastom vám vnesie trópy priamo do vašej izby. Hodí sa rovnako do moderných ako aj vidieckych interiérov. Je majestátny a v priestore tvorí neprehliadnuteľnú dominantu, ktorá pristane k takmer všetkým interiérovým štýlom. 

Kombinácie

Náš umelý strom Filodendron je krásna rastlina, ktorá k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ju ale chceme kombinovať s inými rastlinami je všestranne použiteľná.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér. 

Pri dodávke rastlina prichádza v plastovom kvetináči takže je ľahké ju umiestniť do ozdobného kvetináča. Odporúčané ozdobné kvetináče je možné objednať aj u nás samostatne.

Parameters

Product code 20048
Height 140 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 65 cm
Insert diameter 19.5 cm
Number of stems / stems 2 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 30 cm
Leaf width 35 cm
Leaf length 44 cm
Number of sheets 12 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color white
Branch color green
Leaf color green
Trunk / stem height 55 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!