Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Šípová ruža 84 cm

Discount
23 %
Original
€18
Today only
€13.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Šípová ruža je opadavý krík s previsnutými ostnatými konármi, ktorý môže dorásť až do výšky 3,5 m. Staršie časti konárov a kmienok sú hnedé so šupinatým povrchom a ostrými tŕňmi, mladé konáriky sú hladké, zelenohnedé, tiež s tŕňmi. Na konároch rastú striedavé listy, zložené z 5 – 7 vajcovitých, po okrajoch pílkovitých lístkov. Aj stopka listov býva ostnatá. Kvety sú päťpočetné, bielo až ružovo sfarbené, veľké do 5 cm v priemere. Vyrastajú na krátkych konárikoch na tohtoročných výhonkoch a to jednotlivo alebo v skupinkách po 3 – 5. Kvitnú od mája do júla. Plody sú červené, vajcovité až guľovité šípky s veľkým množstvom žltých, hodvábne chlpatých, jednosemenných nažiek vo vnútri.

Výskyt

Ruža šípová je veľmi premenlivý európsky druh. V slovenskej prírode sa vyskytuje bežne, rastie často na otvorených slnečných miestach a lúčnatých suchých svahoch, na stráňach, v hájoch, popri cestách a plotoch a na okrajoch lesov. Nájdeme ju od nížin až do podhorských polôh. Je súčasťou zarastajúcich lúk a pasienkov, krovín a lesostepných spoločenstiev. Je teplomilná, suchomilná a svetlomilná, v zapojených porastoch má charakter opieravej liany, často prerastá do korún iných drevín.

Parametre

Naša umelá úponka Šípová ruža má 6 vetiev, dĺžka najdlhšej je 80 cm, ostatné sa postupne skracujú. Rastlina disponuje zapichovacím tŕňom, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, alebo kvetináča. Veľmi zaujímavý je reliéf listov a ich sfarbenie. Melírované lístočky prechádzajú od červeno oranžového, až do svetlo oranžového odtieňa. Je vyrobená z kvalitného plastu.

Umiestnenie

Umelá úponka Šípova ruža dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti. Je ideálnym doplnkom do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby kde môže vo vás evokovať jesenný charakter, ale je skvelou dekoráciou po celý rok.

Kombinácie

Umelá úponka Šípová ruža vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Ak chcete dosiahnuť hustejší vzhľad, tak odporúčame zakúpiť viac kusov týchto úponiek. Je ideálna na spestrenie rôznych ikebán v kombinácii s Motýľovými kvetmi bude výraznou dekoráciou vášho stola, či komody. 

Celkový efekt dosiahnete správnym výberom dekoratívneho kvetináča, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20278
Determination interior
Flowerpot not included
Sheet material plastic
Branch color dark green
Leaf color orange
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!