Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Bazalka zelená 80 cm

Discount
39 %
Original
€16
Today only
€9.69 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bazalka pravá je jednoročná liečivá rastlina z čeľade Hluchavkovité. Má špecifickú intenzívnu vôňu. Ľudovo sa Bazalke hovorí i Basilika, prípadne Bazalienka. Bazalka je medonosnou rastlinou, pre svoju bohatosť kvitnutia je veľmi cennou včelárskou rastlinou. Bazalka sa používa ako korenina pridávaná do jedál, ďalej sa využíva i v lekárnictve a voňavkárstve. Sušené listy ako korenie do jedál, alebo vo forme čaju podporujú trávenie. Najlepšie je spracovať Bazalku hneď po odrezaní, v dobe krátko pred kvitnutím (v tomto období majú listy Bazalky najintenzívnejšiu chuť i arómu). Listy Bazalky sa pridávajú do šalátov, na ochutenie mäsa, či omáčok. Zaujímavým faktom je, že Bazalka si i pri tepelnom spracovaní uchováva svoje liečivé schopnosti.

Výskyt

Bazalka pôvodne pochádza z oblasti Indie, pestuje sa už od staroveku. Do Európy bola Bazalka privezená v 16. storočí najmä ako okrasná rastlina. V súčasnosti existuje veľké množstvo odlišných druhov Bazalky s rozmanitou farbou kvetov i listov. Ocimum zahŕňa približne 50 druhov polokerov a bylín, ktoré rastú v tropických až miernych podnebných pásmach. Na území Slovenska sa vyskytuje iba ako pestovaný druh.

Parametre

Naša Bazalka zelená je vysoká vrátane stonky 80 cm. Stonka je vyrobená z plastu ako aj 178 cm kvalitných listov, rôznej veľkosti, ktoré sú na dotyk ako živé. Sú sfarbené v troch odtieňoch prírodne zelenej, pre ešte viac prirodzený efekt. Naša Bazalka sa dodáva bez kvetináča. Má však zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko aplikovať do rôznych aranžmá a dekorácii.

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie zelenej rastliny je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. 

Taktiež je ideálnym doplnkom do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby kde môže byť atraktívnou dekoráciou. Vďaka svojej krásnej zelenej farbe oživí každý ,,hluchý” priestor vo vašom interiéri.

Kombinácie

Bazalku zelenú môžete umiestniť do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto úponiek a ich spojením dosiahnete prekrásnu bohatú kyticu. Na spestrenie odporúčame siahnuť po výraznejších umelých rastlinách ako sú Pelargónia zeleno-červená, či Kaládium so zaujímavými listami. Kombinácia týchto rastlín bude veľmi pôsobivá. Dekoratívne kvetináče si môžete zakúpiť na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20233
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf height 10 cm
Leaf width 7 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!