Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Potosovec 190 cm

Discount
21 %
Original
€9.70
Today only
€7.69 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rod Potosovec zahŕňa hneď niekoľko desiatok druhov rastlín, ktoré patria do čeľade Áronovité. 

Potosovec patrí medzi najbežnejšie pestované izbové rastliny. Listy môžu dorásť až do veľkosti 15 cm, sú kožovité a majú srdcovitý tvar. Je to ťahavá alebo popínavá trvalka. Na stonke v pazuchách listov vytvára Potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory, na ktorú sa prichytáva pomocou týchto koreňov. V prirodzených podmienkach tvorí Potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie. Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín a aj napriek tomu je jedovatý. 

Výskyt

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom "divný Janko" alebo "divý Janko". Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky.

Parametre

Naša umelá girlanda Potosovec ma dĺžku 190 cm. Na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 175 kusov krásnych tmavozelených listov, s výrazným svetlým žilkovaním. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast. Pôsobia veľmi prirodzeným, realistickým vzhľadom.

Umiestnenie

Rastlina môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Potosovec môžete využiť aj na rozdelenie priestoru, či už vo forme netradičných závesov alebo zelených stien, ktoré nádherne zútulnia priestor a prinesú vám do vášho obydlia krásu prírodnej zelene v priebehu niekoľkých chvíľ. 

Kombinácie

Ideálne je si z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov či kultivarov. Alebo len z niekoľkých kusov jedného druhu, či kultivaru. My môžeme odporučiť kombinovať ho s inými úponkami ako je napríklad Brečtan, či Pavinič, ktoré taktiež nájdete v našej širokej internetovej ponuke.


 

Parameters

Product code 20207
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 182 cm
Branch material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 11 cm
Number of sheets 175 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!