Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Taro Araceae zelená 190 cm

Discount
21 %
Original
€9.40
Today only
€7.39 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Taro, u nás poznáme pod názvom Alokázia. Alokázia je rod listnatých rizomatóznych alebo hľuzovitých trvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae. Je to hľuznatá bylinná, listnatá rastlina s pekne tvarovaným vzrastom. Je vhodná na pestovanie ako izbová kvetina. Alokázia je dekoratívna, večne zelená rastlina s veľkými, šípovitými listami na veľkých stopkách. Veľkú dekoratívnosť prepožičiavajú listom hrubé žilky z oboch strán. Alokázia je mohutná rastlina s veľkými koreňmi. Stonka niekedy dosahuje 2 metrov, stopky 1 metra dĺžky. Listy majú vajcovito-srdcovitý tvar a sú veľmi veľké, dosahujú dĺžku 30 cm, šírky 40 cm. Má mimoriadne veľké zelené listy šípovitého tvaru s výraznou žilnatinou. Alokázia je teplomilná rastlina.

Výskyt

Pochádza výlučne z trópov a subtrópov Starého sveta. Areál rozšírenia siaha od Indie cez južnú Čínu, Indočínu a juhovýchodnej Ázii po Austrálii a Oceánii. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Alokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Naša umelá girlanda Taro je dlhá 190 cm, na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 113 ks krásnych zelených listov, s kontrastnou svetlozelenou kresbou smerom k stredu listu. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast, pôsobia veľmi prirodzene a realisticky, na dotyk ako aj na pohľad ako živé.

Umiestnenie

Táto girlanda je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlinka nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. 

Kombinácie

Umelá girlanda Taro sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi girlánd z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Pre bohatší objem zvoľte napríklad viac kusov tejto girlandy a nechajte tieto krásne girlandy len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru.

Parameters

Product code 20218
Determination interior
Length 190 cm
Trunk / stem length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 10 cm
Number of sheets 113 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color green
Leaf color green, white
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!