Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Fitónia 190 cm

Discount
21 %
Original
€9.40
Today only
€7.39 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fittonia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Obľubuje vlhký a teplý vzduch a ideálne sa jej darí na svetlom mieste bez intenzívneho slnečného žiarenia. V domácnosti je ideálnou rastlinou do kúpeľní. 

Výskyt

Fitónia je pôvodom z tropických dažďových pralesov v Južnej Amerike, hlavne v Peru. Fitónie sú nádherné tropické plazivé rastliny, ktoré pochádzajú z vlhkých lesov juhoamerických Ánd, no v najväčšom počte sa nachádza hlavne v Peru. Najrozšírenejšie sú dva druhy: Fitónia striebrožilná - Fittonia argyroneura s olivovozelenými listami a výraznou bielou kresbou a Fitónia verschaffeltova - Fittonia verschaffeltii s trošku tmavšími listami a karmínovočervenou žilnatinou.

Parametre

Umelá girlanda Fotónia je dlhá 190 cm. Listy sú vo viacerých odtieňov prírodnej zelenej farby s výrazným bielym pavučinkovým žilkovaním. Listy aj stonka sú vyrobené z kvalitného plastu, no na dotyk, ako aj na pohľad sú ako živé. Obsahuje 113 listov. Girlanda je určená do interiéru. Dodáva sa bez kvetináča.

Umiestnenie

Naša umelá Fitónia s krásnymi bielym pavučinkovým vzorom na listoch dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Z viacerých kusov vytvoríte nádhernú reťaz. Dajte ich nad dvere, okolo okien, zábradlia schodiska, alebo ich natiahnite cez miestnosť. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. Môžete ju kľudne umiestniť do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke, alebo použitím viac kusov závesných kvetináčov v rade ako efektný umelý “zelený” predel. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Umelú Fitóniu môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou, nakoľko sa vyznačuje veľmi neutrálnym, no aj tak výrazným zovňajškom. Spojenie Fitónie s Rozchodníkom a Brečtanom môžete vytvoriť dokonalý zelený vodopád. Samozrejme všetky tieto spomínané umelé rastlinky nájdete u nás v ponuke. Ak sa rozhodnete použiť umelú girlandu Fitónia do aranžmánu na stôl, odporúčame kombinovať s našimi bielymi kvetmi, ako sú Ruža, Orchidea, alebo Ľalia. Získate jemnú a elegantnú dekoráciu, ktorá zútulní váš interiér. Takáto ozdoba je ideálna aj na svadobný stôl.

Parameters

Product code 20204
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 7 cm
Number of sheets 113 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!