Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Kaládium biela 190 cm

Discount
40 %
Original
€10
Today only
€5.99 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kaládium je rod kvitnúcich rastlín v rodine Araceae. Často sú známe pod spoločným názvom ucho slona, srdce Ježiša, či anjelské krídla. Existuje viac ako 1 000 pomenovaných kultivarov z pôvodnej juhoamerickej rastliny. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny kvôli veľkým listom v tvare šípu, ktoré sú označené rôznym vzorom v bielej, ružovej a červenej farbe  Počas vegetačného obdobia vyžadujú mierne zalievanie (vlhké, nie premokrené). Väčšina odrôd uprednostňuje čiastočný až úplný tieň, aj keď sa v súčasnosti kultivujú odrody odolné voči slnku. V posledných rokoch je šľachtením dostupných mnoho nových odrôd, ktoré sú v súčasnosti do značnej miery odolné voči chorobám. Dve najrozšírenejšie formy sa nazývajú „ozdobné listy“ a „kopijovité“. Prvý z nich je bežnejším javom a je tradičným kultivačným Kaládiom; listy sú viac v tvare srdca. Ten má viac kopijovitých listov. Väčšina kultivovaných Caladium dorastá do asi 60 cm vysokých a 60 cm širokých, aj keď sa v súčasnosti kultivujú trpasličie odrody. Všetky časti rastliny sú jedovaté . Nemali by sa požívať a môžu dráždiť citlivú pokožku.

Výskyt

Kaládium je dekoratívna rastlina, pôvodom z tropických oblastí Ameriky. Približne 98% všetkých Kaládií pochádza z Lake Placid na Floride v USA. V Európe sa pestujú od konca 18. storočia. 

Parametre

Naša krásna umelá girlanda Kaládium je 190 cm dlhá. Tentokrát ide o listy bielej farby s výrazným zeleným žilkovaním. Na jednej plastovej stonke sa nachádza 113 týchto listov, ktoré sú síce vyrobené z kvalitného plastu, ale pôsobia veľmi realistickým dojmom aj vďaka kombinácii svetlo a tmavo zelených odtienov. Zároveň sa môžu sa pýšiť svojou skutočne prekrásnou a výraznou listovou kresbou. Na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Naše umelé Kaládium dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Z viacerých kusov vytvoríte nádhernú reťaz. Dajte ich nad dvere, okolo okien, zábradlia schodiska, alebo ich natiahnite cez miestnosť. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. Môžete ju kľudne umiestniť do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak svojou nádhernou štruktúrou príjemne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Túto našu umelú girlandu môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou, prípadne s iným druhom girlandy podľa vášho vkusu. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi girlandami. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto girlandy, alebo nechajte túto krásnu girlandu len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru.

Parameters

Product code 20219
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 7 cm
Number of sheets 113 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!