Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Bršlen 190 cm

Discount
16 %
Original
€13
Today only
€10.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bršlen  je rod rastlín z čeľade Jesencovitých. Sú to opadavé alebo vždyzelené dreviny s jednoduchými ústretovými listami a drobnými kvetmi opeľovanými hmyzom. Plodom je tobolka. Rod zahŕňa asi 140 druhov. Vždyzelené aj opadavé Bršleny sú pestované ako okrasné kríky. Niektoré druhy, vrátane druhu Bršlen európsky, sú jedovaté. Bršleny sú opadavé alebo vždyzelené kry, zriedkavejšie malé stromy alebo aj šplhavé kríky. Výnimočne môžu niektoré druhy dosiahnuť výšku až 25 metrov. Listy sú jednoduché, protistojné, stopkaté, celokrajné alebo na okraji zubaté, či vrúbkované. Vetvičky majú okrúhly alebo štvorboký prierez. Kvety sú obojpohlavné, usporiadané vo vrcholových alebo úžľabných vrcholíkoch. Koruna je biela, žltá, zelená, červená alebo purpurová. 

Výskyt

Je rozšírený v Eurázii a Severnej a Strednej Amerike, okrajovo aj v severnej Afrike, Madagaskare a Austrálii.

Je zastúpený s rozdielnou frekvenciou na všetkých kontinentoch s výnimkou Južnej Ameriky. Centrum druhovej rozmanitosti je v Číne, odkiaľ je uvádzané asi 90 druhov. V Severnej a Strednej Amerike a Karibiku rastie dohromady 9 druhov. Na Africkej pevnine je rod zastúpený iba Bršlenom širokolistým, ktorý presahuje z Európy do Maroka a Alžírska. Na Madagaskare rastú 2 druhy. V Austrálii je rod zastúpený jediným druhom, ktorý sa vyskytuje v severovýchodnom Queenslande.

Parametre

Naša umelá girlanda Bršlen je dlhá 190 cm. Na jednej plastovej stonke sa nachádza až 182 listov z kvalitného plastu. Listy sú vo viacerých odtieňoch zelenej farby. ,,Mladé” listky sú vo svetlozelenej zatiaľ čo tie ,,staršie” v tmavozelenej farbe.  Aj napriek tomu že sú vyrobené z umelého plastového materiálu, na dotyk ako aj na pohľad pôsobia veľmi realistickým dojmom.

Umiestnenie

Táto girlanda je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živý Bršlen nemal dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Môžeme ho použiť na zdobenie dverí, okien, parapety, či na skrášlenie zábradlia schodiska. Veľmi vhodná je na dotvorenie aranžmánu.

Kombinácie

Umelá girlanda Bršlen sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi girlánd z našej ponuky. Môže sa použiť napríklad do aranžmánov na stôl v kombinácii s Eševériami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto girlandy.

Parameters

Product code 20224
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 3 cm
Leaf length 7 cm
Number of sheets 182 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!