Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Pelargónia zelená 80 cm

Discount
39 %
Original
€16
Today only
€9.69 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Muškáty alebo aj Pelargónie nie sú náročné kvety na starostlivosť, potrebujú hlavne správne podmienky na rast a kvitnutie. Vyžadujú veľa slnečného žiarenia a tepla. Nemajú rady prehnanú zálievku, pretože s vodou vedia dobre hospodáriť. Sú na to prispôsobené z domovského prostredia, vodu si zhromažďujú v listoch a stonkách. Na prezimovanie vyžadujú chladnejšie miesta, kde však musia mať dostatok svetla. Aj keď Muškáty znášajú sucho lepšie ako vlahu, pozor na prílišné vyschnutie. Opatrne aj s vodou, ak Muškát prelejete, začne vám hniť. Poznáme Muškáty vzpriamené, ktoré sa pestujú aj v záhradách alebo Muškáty ťahavé, pestované prevažne na balkónoch alebo vo visiacich kvetináčoch.

Výskyt

Prvý pestovaný druh Pelargónie bola Pelargonium triste, pôvodom z Južnej Afriky. Bola zrejme určená pre botanickú záhradu v Leidene a privezená v roku 1600 na lodi. V roku 1631, anglický záhradník, John Tradescant, kúpil semená od René Morina v Paríži a priviezol rastlinu do Anglicka. Názov Pelargonium použil Johannes Burman v roku 1738. Obsahujúce asi 240-300 druhov zahrnutých v čeľade kakostovité, ktoré možno nájsť väčšinou v tropických a subtropických oblastiach, predovšetkým v južnej Afrike. Muškáty sa používajú ako okrasná kvetina, ale aj v parfumérii, ako liečivá, či na ochutenie pokrmov.

Parametre

Naša úponka Pelargónia zelená je vrátane zapichovacieho tŕňa dlhá 80 cm. Tŕň ako aj listy úponky sú vyrobené z kvalitného plastu. 178 vejárovikovitých listov, ktoré pôsobia na pohľad aj na dotyk ako živé, sa vzájomne prelínajú rôznymi odtieňmi zelenej farby, ako aj rôznymi veľkosťami listov.

Umiestnenie

Naša umelá Pelargónia dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní každý priestor, prázdny kútik v miestnosti, nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Zapichovacím tŕňom, ktorým rastlina disponuje ju môžete ľahko umiestniť do dekoratívneho kvetináča podľa vášho výberu. Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor v interiéri, naše stále zelené rastliny sú mimoriadne vhodnou voľbou. Rastlina vynikne kdekoľvek ju umiestnite, pretože vyzerá veľmi reálne. Svojou prirodzenou farebnou schémou a prirodzenou hustotou rastlina zaujme každého.

Kombinácia

Umelú úponku môžeme kombinovať s akoukoľvek rastlinou z našej ponuky. Na spestrenie odporúčame siahnuť po výraznejších umelých rastlinách ako sú Pelargónia zeleno-červená, či Kaládium so zaujímavými listami. Ak chcete dosiahnuť hustejší vzhľad použite 2 a viac úponiek našej Pelargónie. Táto luxusná verzia určite zaujme už na prvý pohľad. Odporúčané ozdobné kvetináče ako aj rôzne druhy úponiek, prípadne aj výplňový materiál si môžete pozrieť a objednať na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20238
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf height 8 cm
Leaf width 9 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!