Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Pavinč zelený 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Pavinič alebo staršie Divý vinič alebo ľudovo Divé hrozno je rod rastlín z čeľade Viničovité.

Pavinič je drevina, Liana šplhajúca sa po stromoch či stenách. Listy sú jednoduché alebo dlaňovito zložené. Na šplhanie majú vytvorené úponky, ktoré sú väčšinou zakončené prísavnými doštičkami. Kvety sú usporiadané do súkvetia, ktorým je vrcholík či vrcholičnatá metlina, vyrastajúca z pazuchy listu, proti listu alebo na konci letorastu. Kvety sú obojpohlavné, niekedy aj samčie, 5-početné, kališných lístkov, korunných lístkov a tyčiniek je 5, semenník je dvojpúzdrový, zrastený so žľaznatým terčom. Plodom je bobuľa. Je to skromná popínavá rastlina, ktorej listy sa na jeseň vyfarbia do všetkých tónov červenej a žltej. Úponkovité prísavníky počas roka nenápadne naťahujú svoje výhonky po celej záhrade. Až na jeseň sa Pavinič prebudí do plnej krásy. Vďaka svojim príchytávajúcim doštičkám sa často vyšplhá vysoko na kolmé steny murovaných plotov a budov.

Výskyt

Je rozšírený v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. Inde, napr. v Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Dovezený bol predovšetkým ako okrasná rastlina, ktorá sa používa na ozelenenie múrov, pergol (na vytvorenie zelených stien).

Nemá zvýšené nároky na pôdu a vlhkosť v pôde. Nájdeme ho v okolí sídel, ale aj popri vodných tokoch v lužných lesoch, kde sa ako Liana šplhá až do korún stromov a obrastá ich. Šíri sa vegetatívne, lebo dokáže dobre zakoreňovať z výhonkov, keď sa stonka plazí po povrchu pôdy. Ďalším spôsobom je aj generatívne šírenie semenami, ktoré roznášajú vtáky požierajúce plody Paviniča.V súčasnosti na vyskytuje viac-menej na celom Slovensku, pretože sa bežne sadí v záhradách a parkoch, odkiaľ prerastá aj mimo udržiavané časti a na voľné priestranstvá.

Parametre

Naša umelá úponka Pavinič zelený je dlhá 80 cm. Má jednu plastovú stonku, na ktorej sa nachádza 178 umelých prírodne zelených listov, v rôznych odtieňoch a taktiež veľkostiach, ktoré sú na dotyk, ale aj na pohľad ako živé. Dodávame ho bez kvetináča so zapichovacou stonkou, vďaka čomu sa dá ľahko zapracovať do aranžmánu či dekorácie. 

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie zelenej rastliny je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. 

Pavinič zelený je určený do interiéru. Vo väčších kúpeľniach vynikne aj na vani, prípadne na umývadle so širšími okrajmi. Taktiež je ideálnym doplnkom do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby, kde môže byť atraktívnou zelenou dekoráciou na oživenie priestoru.

Kombinácie

Pavinič môžete umiestniť napríklad do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto úponiek a ich spojením dosiahnete prekrásnu bohatú kyticu. Pôsobivé sú jednotlivé rastliny, rovnako aj menšie skupinky, vytvorené z niekoľkých rovnakých jedincov. Dekoratívne kvetináče si môžete zakúpiť na našej internetovej stránke.


 

Parameters

Product code 20240
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Leaf height 10 cm
Leaf width 9 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!