Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Taro Araceae 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Potosovec je rod rastlin z čelede Áronovitých.

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom "divný Janko" alebo "divý Janko".Tieto rastliny rastú pomerne rýchlo a dosahujú dĺžku až 20 m.  Na stonke v pazuchách listov vytvára potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory. V prirodzených podmienkach tvorí potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie (podobne ako brečtan). Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín.

Výskyt

Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky. Potosovce rastú vo vlhkých tropických dažďových lesoch, kde rastú ako vysoko šplhajúce popínavé rastliny po stromoch či skalách. Potosovec je mierne toxický pre ľudí, škodlivý pre domáce zvieratá. 

Parametre

Naša umelá úponka Potosovec je dlhá 80 cm. Je prirodzenej zelenej farby, so svetlo zelenými fliačikmi. Na jednej plastovej stonke sa nachádza 178 listov, ktoré sú na dotyk ako živé a pôsobia veľmi realisticky. Dodáva sa bez kvetináča so zapichovacím tŕňom, vďaka ktorému je s úponkou jednoduchá manipulácia. 

Umiestnenie

Naša umelá úponka Potosovec dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor vo vašom interiéri. Odporúčame výber správneho dekoratívneho kvetináča z našej širokej ponuky. Použite 2 a viac, ak chcete, aby rastlina mala hustejší vzhľad. Dajú sa použiť mnohostranne či v kuchyni, vo vašej zimnej záhrade alebo vstupnom priestore. Vďaka vzhľadu verne imitujúcemu prírodu bude tento celok štýlovým doplnkom vo vašich obytných a obchodných priestoroch, sviežim výrazným ozdobným prvkom vášho prostredia. 

Kombinácie

Umelú úponku môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou. Naša úponka Potosovec bude pekne ladiť s Brečtanom, kľudne aj s jesenným Ginkom, či Pelargóniou. Všetky tieto produkty nájdete na našej stránke. Umiestnenie tejto rastliny do závesného kvetináča, do vázy či do aranžmánu, sú perfektné spôsoby, ako vytvoriť skvelú atmosféru, alebo pridať zelenú rozmanitosť.

Parameters

Product code 20231
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf height 11 cm
Leaf width 9 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!