Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Fitónia červená 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fittonia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Obľubuje vlhký a teplý vzduch a ideálne sa jej darí na svetlom mieste bez intenzívneho slnečného žiarenia. V domácnosti je ideálnou rastlinou do kúpeľní. 

Výskyt

Fitónia je pôvodom z tropických dažďových pralesov v Južnej Amerike. Fitónie sú nádherné tropické plazivé rastliny, ktoré pochádzajú z vlhkých lesov juhoamerických Ánd, no v najväčšom počte sa nachádza hlavne v Peru. Najrozšírenejšie sú dva druhy: Fitónia striebrožilnatá - Fittonia argyroneura s olivovozelenými listami a výraznou bielou kresbou a Fitónia verschaffeltova - Fittonia verschaffeltii s trošku tmavšími listami a karmínovočervenou žilnatinou.

Parametre

Umelá úponka Fotónia červená je dlhá 80 cm. Listy sú vo viacerých odtieňov zelenej farby, s kontrastným červeným a svetlozeleným žilkovaním. Listy aj stonka sú vyrobené z kvalitného plastu, no na dotyk ako aj na pohľad sú ako živé. Obsahuje 178 listov. Úponka je určená do interiéru. Dodáva sa bez kvetináča. Obsahuje však zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dajú ľahko umiestniť do akejkoľvek dekorácie.

Umiestnenie

Naša umelá Fitónia s krásnym pavučinkovým vzorom na listoch, dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Vďaka zapichovaciemu tŕňu, ktorým rastlina disponuje ju môžete veľmi jednoducho umiestniť do dekoratívneho kvetináča.

Kombinácia

Umelú úponku Fitónia môžeme kombinovať s akoukoľvek rastlinou, sekne jej spojenie s úponkou červená Ruža, alebo Pelargónia. Ak však nemáte dostatok plôch, na ktoré sa dajú kvetináče situovať, ich závesná verzia je v tomto prípade pre vás tou správnou voľbou. Odporúčané dekoratívne kvetináče ako aj rôzne druhy úponiek si môžete pozrieť a objednať na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20226
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf width 8 cm
Leaf length 10 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, red
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!