Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Fitónia biela 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fitónia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. V prirodzenom prostredí rastie Fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Obľubuje vlhký a teplý vzduch a ideálne sa jej darí na svetlom mieste bez intenzívneho slnečného žiarenia. V domácnosti je ideálnou rastlinou do kúpeľní. 

Výskyt

Fitónia je pôvodom z tropických dažďových pralesov v Južnej Amerike, hlavne v Peru. Fitónie sú nádherné tropické plazivé rastliny, ktoré pochádzajú z vlhkých lesov juhoamerických Ánd, no v najväčšom počte sa nachádza hlavne v Peru. Najrozšírenejšie sú dva druhy: Fitónia striebrožilná - Fittonia argyroneura s olivovozelenými listami a výraznou bielou kresbou a Fitónia verschaffeltova - Fittonia verschaffeltii s trošku tmavšími listami a karmínovočervenou žilnatinou.

Parametre

Umelá úponka Fitónia biela je dlhá 80 cm. Listy sú v dvoch odtieňoch prírodnej zelenej farby s výrazným, veľmi pekným, svetlobielym žilkovaním. Listy a stonka sú vyrobené z kvalitného plastu, preto vyzerajú veľmi realisticky a na dotyk sú na nerozoznanie od živých. Obsahuje 178 listov. Úponka je určená do interiéru. Dodáva sa bez kvetináča, avšak úponka obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete upevniť kamkoľvek si žiadate. 

Umiestnenie

Naša umelá Fitónia s krásnym bielym pavučinovým vzorom na listoch dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý jej dovolí najviac vyniknúť. Vzhľadom k tomu, že obsahuje vzadu zapichovací tŕň, rastlinu môžete ľahko vložiť do ozdobného kvetináča podľa vášho výberu, alebo jednoducho pripevniť napríklad na stenu. Táto rastlina vynikne kdekoľvek ju umiestnite, pretože vyzerá veľmi prirodzene a jej nádherné listy sa jednoducho nedajú prehliadnuť. Svojou prirodzenou kresbou listov sa Fitónia radí medzi tie najkrajšie “vždyzelené” úponky.

Kombinácia

Umelú úponku môžeme kombinovať s akoukoľvek rastlinou, no kľudne aj s inými druhmi úponiek z našej ponuky. Ak chcete dosiahnuť hustejší vzhľad použite dve a viac kusov úponiek do vašej dekorácie. Vďaka svojim nádherným listom oživí aj ten najtmavší kútik. Čo sa týka voľby kvetináča, odporúčame vám skôr jednofarebné, nie príliš výrazne farby, nakoľko nenápadný kvetináč dokáže efektne podčiarknuť krásu našej Fitónie.

Parameters

Product code 20227
Determination interior
Flowerpot not included
Width 30 cm
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 70 cm
Branch material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 12 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, white
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!