Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Philodendron Cordatum 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Filodendron (Philodendron) je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé až robustné, vytrvalé byliny s celistvými alebo členenými listami a drobnými kvetmi. V prírode rastú ako epifyty a poloepifyty v korunách stromov, ale aj na skalách, pevnej zemi a v močiaroch. Majú zaujímavý spôsob opeľovania, spojený s tvorbou tepla. Je to veľmi vzácny druh, ktorý sa ponúka ako izbová rastlina, a ktorý vďaka svojim vlastnostiam priťahuje veľkú pozornosť. Philodendron cordatum je neobvyklý toxický druh. Pri konzumácii je toxický pre ľudí a väčšinu zvierat. To, čo rastlinu charakterizuje najviac, sú jej listy, ktoré majú dizajn v tvare srdca, veľké a sýto zelené. 

Výskyt

Philodendron Cordatum je rastlina pôvodom z Brazílie a Peru. Aj keď je to exotika pravdou je, že sa veľmi dobre prispôsobuje ďalšiemu podnebiu a prostrediu. Jeho odolnosť pomáha rastline meniť svoje potreby s dostatkom času na túto adaptáciu.

Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike. Areál siaha od severného Mexika cez Strednú Ameriku po Paraguaj a severnú Argentínu a zahŕňa aj Karibské ostrovy. Centrum druhovej rozmanitosti je v Brazílii. Je zrejmé, že mu zima príliš nesedí, preto na severe Španielska sa odporúča  pestovanie v interiéri. Na juhu Španielska už je možné pestovanie aj v exteriéri.

Parametre

Naša úponka Philodendron  je dlhá 80 cm. Má jednu zelenú plastovú stonku. Na tejto stonke sa nachádza 178 kusov realisticky vyzerajúcich listov, ktoré sú vyrobené z plastu v prírodnej zelenej farbe a niektoré sú ladené do svetlo zelena, čo vytvára veľmi pekný prirodzený kontrast. Na dotyk tieto listy pôsobia ako živé. Táto úponka neobsahuje kvetináč. 

Umiestnenie

Naša umelá úponka Philodendron je určena do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na konferenčný stolík, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti..

Kombinácie

Umelá úponka Philodendron vzhľadom nato, že ide o plazivú rastlinu, sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, no kľudne aj s inými vetvami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto vetvu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto úponky.

Parameters

Product code 20225
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf width 7.5 cm
Leaf length 12 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!