Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Potosovec strakatý 80 cm

Discount
39 %
Original
€16
Today only
€9.69 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Potosovce sú mohutné Liany s drevnatými, vetvenými stonkami. Listy sú striedavé, dvojradové rozložené, dlho stopkaté, s laločnatou čepeľou. Výnimočná je čepeľ na ploche pozdĺž stredného rebra nadrobno dierovaná. Žilnatiny sú sperené. Palicovité kvetenstvo je podopreté opadavým tulcom vajcovitého tvaru. Kvety sú obojpohlavné. Tyčinky sú 4 a sú voľné. V semenníku je jediná komôrka, obsahujúca zvyčajne 2 vajíčka. Plody sú drobné a obsahujú 1 až 8 ledvinovitých hladkých semien.

Výskyt

Potosovec je rod rastlín z čeľade Áronovitých (Araceae). Zahŕňa asi 20 druhov mohutných Lián, rozšírených v tropickej Ázii a Austrálii. Mladé formy šplhavnice zlaté s panašovanými listy sa pestujú ako izbové rastliny, často pod názvom šplhavnice, alebo Scindapsus.

Parametre

Naša umelá úponka Potosovec je dlhá 80 cm. Materiál stonky je plast, taktiež ako aj materiál listu, ktorý pôsobí na dotyk ako živý. Počet listov na úponke je 178 kusov. Ich farba je v rôznych odtieňoch zelenej, s kontrastnými svetlozelenými a miestami až do červeno-hneda sfarbenými fliačikmi. Táto kresba listov je veľmi zaujímavá a veľmi príťažlivá na pohľad. Úponka neobsahuje kvetináč, ale má zapichovaciu stonku, pomocou ktorej ju môžete umiestniť skutočne kamkoľvek.

Umiestnenie

Naša umelá úponka Potosovec dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Pomocou zapichovacej stonky vzadu rastlinu môžete ľahko vložiť do ozdobného kvetináča podľa vášho výberu, alebo jednoducho pripevniť na stenu. Nič nepokazíte, keď si s ním skrášlite okno alebo balkón. Potosovec je rastlinou, ktorá má svoje čaro a noblesu a ktorá je akousi alfou a omegou nielen vidieckych zákutí.

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Veľmi pekne vynikne samostatne ako jedinec. Možná je aj kombinácia s dekoratívnym kvetináčom, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke. Nakoľko je táto úponka sama o sebe veľmi výrazná, odporúčame k nej preto kombinovať najmä jednofarebné kvetináče pre ešte lepšie zvýraznenie krásy našej umelej úponky. Pre hustejší efekt zvoľte dve a viac úponiek do svojej dekorácie.

Parameters

Product code 20232
Determination interior
Flowerpot not included
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 10 cm
Number of branches 10 ks
Leaf width 8 cm
Leaf length 10 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!