Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Filodendron 190 cm

Discount
21 %
Original
€9.40
Today only
€7.39 without VAT
500 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Filodendron (Philodendron) je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé až robustné, vytrvalé byliny s celistvými alebo členenými, stonkovými listami a drobnými kvetmi v palicovitých kvetenstvách obalených tulcom. To, čo túto rastlinu charakterizuje najviac, sú jej listy, ktoré majú dizajn v tvare srdca, sýto zelenej farby. V porovnaní s ostatnými Philodendronmi je menšej veľkosti, čo vám umožní ho bez problémov pestovať v kvetináčoch. Má veľa listov a to je dôvod, prečo sa mnohí rozhodnú nechať ho visieť zo stropu. Aj keď sa považuje za rastlinu s nedostatočne vyvinutými koreňmi, je pravda, že má veľmi rýchly rast, až sa považuje za vinič. Nie veľa ľudí vie, že Philodendron cordatum je jedovatá rastlina. V obchodoch ju predávajú ako interiérovú rastlinu, pravdou však je, že ide o druh, ktorý môže mať vplyv na zdravie ľudí, ale aj zvierat, ak ich konzumujú. Táto rastlina má osobitné miesto v srdciach záhradníkov. Pravdepodobne preto, že rastie aj na tmavých miestach a dokonale čistí vzduch.

Výskyt

Táto rastlina je pôvodom z Brazílie a Peru. Je rozšírená výhradne v tropickej Amerike. Areál siaha od severného Mexika, cez Strednú Ameriku, po Paraguaj a severnú Argentínu, zahŕňa aj Karibské ostrovy. Aj keď je to exotická rastlina pravdou je, že sa veľmi dobre prispôsobuje ďalšiemu podnebiu a prostrediu. Jeho odolnosť pomáha rastline meniť svoje potreby s dostatkom času na túto adaptáciu. Je zrejmé, že mu zima príliš nesedí, preto sa na severe Španielska odporúča, aby bola v interiéri, ale v prípade juhu by ste mohli zvážiť jeho umiestnenie v interiéri aj exteriéri, pretože sa prispôsobuje obom miestam veľmi dobre.

Parametre

Naša umelá girlanda je dlhá 190 cm, na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 113 ks krásnych zelených listov.  Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast. Pôsobia veľmi prirodzeným dojmom, nakoľko girlanda disponuje listami v rôznych veľkostiach, ako aj farebných odtieňoch prírodne zelenej. 

Umiestnenie

Naša umelá girlanda Filodendron dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Z viacerých kusov vytvoríte nádhernú reťaz. Dajte ich nad dvere, okolo okien, zábradlia schodiska, alebo ich natiahnite cez miestnosť. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. Môžete ju kľudne umiestniť do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke, alebo použitím viac kusov závesných kvetináčov v rade ako efektný umelý “zelený” predel. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Girlandu Filodendron môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou, nakoľko sa vyznačuje veľmi neutrálnym, no aj tak výrazným zovňajškom. Spojenie Filodendronu s Rozchodníkom a Potosovcom môžete vytvoriť dokonalý zelený vodopád. Samozrejme všetky tieto spomínané umelé rastlinky nájdete u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20212
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 13 cm
Leaf width 8 cm
Number of sheets 113 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!