Contact us info@hk-green.eu

Umelá girlanda Potosovec 190 cm

Discount
21 %
Original
€9.40
Today only
€7.39 without VAT
460 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rod Potosovec zahŕňa hneď niekoľko desiatok druhov rastlín, ktoré patria do čeľade Áronovité. Potosovec patrí medzi najbežnejšie pestované izbové rastliny. Listy môžu dorásť až do veľkosti 15 cm, sú kožovité a majú srdcovitý tvar. Je to popínavá trvalka. Na stonke v pazuchách listov vytvára Potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory, na ktorú sa prichytáva pomocou týchto koreňov. V prirodzených podmienkach tvorí Potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie. Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín a aj napriek tomu je jedovatý.

Výskyt

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom ,,divný Janko”. Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky.

Parametre

Umelá girlanda Potosovec je dlhá 190 cm. Skladá sa z jednej plastovej stonky a 113 umelých listov, rôznych veľkostí, ktoré sú na dotyk ako živé. Upúta vás svojim unikátnym svetlo a tmavozeleným sfarbením vo forme kontrastných fliačikov, čo vytvára zaujímavú listovú kresbu. Naša girlanda Potosovec je interiérová rastlina, ktorá pôsobí veľmi realistickým vzhľadom.

Umiestnenie

Rastlina môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Potosovec môžete využiť aj na rozdelenie priestoru, či už vo forme netradičných závesov alebo zelených stien, ktoré nádherne zútulnia priestor a prinesú vám do vášho obydlia krásu prírodnej zelene v priebehu niekoľkých chvíľ. 

Kombinácie

Naša umelá girlanda Potosovec predstavuje naozaj originálnu formu dekorácie. Jeho zaujímavé prírodne zelené sfarbenie je skutočne neprehliadnuteľné. Preto je veľmi vhodné ho nechať vyniknúť a pri kombinovaní zvoliť už menej výrazné rastliny. Pre väčší a ešte viac pestrofarebný efekt vám odporúčame spojenie viac kusov týchto girlánd do jednej. Vyčaríte tak ohromne pestrofarebnú dekoráciu, ku ktorej už rozhodne nič viac nepotrebujete.

Parameters

Product code 20213
Determination interior
Length 190 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 7 cm
Number of sheets 113 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!