Contact us info@hk-green.eu

Umelá úponka Kaládium 80 cm

Discount
21 %
Original
€15
Today only
€11.90 without VAT
480 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Listnaté rastliny Kaládium pochádzajú najčastejšie zo subtropických alebo tropických oblastí zemegule. Vzhľadom na tropický pôvod rastliny je potrebné vedieť, že úspešnosť starostlivosti  závisí vo veľkej miere od vlhkosti vzduchu.

Rastliny v komfortných podmienkach tvoria husté záclony. Ich charakteristickou črtou sú veľké listy v tvare srdca špicatého tvaru a taktiež nezvyčajné sfarbenie. Na jar vyrastajú z hľúz. Rastliny sa v neskorej jeseni zaťahujú, aby cez zimu prežili obdobie vegetačného pokoja. Na zimu ich ukladáme do suchého piesku alebo rašeliny a až do jari udržiavame teplotu 16 až 18 °C. Nesmú však úplne vyschnúť.

Výskyt

Keďže prirodzené prostredie Kaládia sú subtropické a tropické oblasti sveta, má rád polotieň, filtrované denné svetlo, nakoľko priame slnko by mohlo spáliť jeho krehké listy. Obľubuje vzdušnú vlhkosť. Kaladové jedlé hľuzy (Caladium esculentum) sú obzvlášť bohaté na škrob, v Južnej Amerike získali štatút poľnohospodárskej plodiny. Napriek tomu treba mať na pamäti, že Kaládová šťava je toxická a môže spôsobiť alergie.

Parametre

Umelá úponka Kaládium má dĺžku 80 cm, na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 178 ks krásnych tmavo a svetlozelených listov s výrazným bielym žilkovaním. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast. Pôsobia veľmi prirodzeným realistickým vzhľadom a vyznačujú sa najmä nádhernou kresbou listov, ktorá je ich “korunou krásy”. Úponka obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete umiestniť skutočne kamkoľvek.

Umiestnenie

Naša umelá úponka Kaládia je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na policu, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vhodná je najmä do vertikálnych stojanov, kde vynikne vodopád jej nádherných listov. Ak potrebujete vyplniť prázdne miesto vo vašom interiéri umiestnite Kaládium do závesného kvetináča, dodá šmrnc celej miestnosti. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá úponka Kaládium vzhľadom na to, že ide o visiacu rastlinu, veľmi pekne vynikne v kombinácii s úponkami Brečtanu, alebo Peperomiou z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto úponku kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Krásna úponka Kaládium ešte viac vynikne v správne zvolenom kvetináči.

Parameters

Product code 20236
Determination interior
Flowerpot not included
Width 30 cm
Length 80 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 10 cm
Number of branches 11 ks
Leaf width 8 cm
Leaf length 12 cm
Number of sheets 178 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!